Majd ha túl drága lesz a tarifa, az emberek nem szállnak be a taxikba – mondta Tarlós István az új árakról.
Drágább lesz a taxizás július 1-jétől Budapesten – erről döntött a Fővárosi Közgyűlés.
Az alapdíj júliustól 450-ről 700 forintra nő, a kilométerdíj 20, a percenkénti várakozási díj pedig 5 forinttal emelkedik.
Tarlós István arról beszélt a szavazás előtt:
majd ha túl drága lesz a tarifa, az emberek nem szállnak be a taxikba, hanem tömegközlekedéssel fognak közlekedni.
A taxisok több, mint 87 százaléka kérte azt, hogy a közgyűlés rendezze a fix tarifát – mondta el az ülésre meghívott Krisán László, a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara távozó elnöke. Az indoklás szerint annyira alacsony nyereség várható a taxizásból, hogy keveseknek éri meg ezt az üzletet választani, főleg amióta a taxik felelősség-biztosítása megdrágult, és az online pénztárgépet is kötelezővé tették a taxikban.
A taxisok egy másik kutatása még ennél is nagyobb egyetértést mutatott ki: a dokumentum szerint 99,3 százalék azt akarja, hogy drágább legyen a taxizás. A meglepő számot nem épp profi módszertannak hozták ki, a Taxisok Világa magazin Facebook-oldalán megkérdezték a követőket, mit gondolnak, így jött ki a 309-2-es végeredmény.
Vitézy Dávid, a BKK volt vezérigazgatója csak a Facebookon írt a javaslatról: szerinte a Fővárosi Önkormányzatnak az utasok érdekeit is figyelembe kell vennie, nem múlhat kizárólag a taxisokon, az ő kezdeményezésükön a tarifa emelése. Ráadásul a csalókkal szemben továbbra sem lépnek fel, nincs megfelelő ellenőrzés, sem közös fővárosi taxiapplikáció és diszpécserszolgálat, és az Uber által elterjesztett modellnek a legalizált formáját sem készítették el.