Vállalkozás hvg.hu 2018. február. 20. 16:24

Egy hagyományos légitársaság a fapadosok fegyverével versenyezne a fapadosokkal

A francia és holland légitársaságot tömörítő Air France–KLM vállalati szövetség vezérigazgatója jelentette be, hogy áprilisban 195 eurótól elérhető jegyárral Európa–Amerika-járatokat indítanak. De most ez fapados vagy nem fapados?

Marc Janaillac, az Air France–KLM-szövetség vezetője szerint ha reálisan összehasonlítjuk az ajánlatokat, az Air Franc–KLM jobb szolgáltatást kínál a „low cost” cégekhez képest. Mert például a Norwegian Airlines, vagy a British Airways égisze alatt működő Level 150 eurónál alacsonyabb árában semmilyen fedélzeti szolgáltatás nincs. Az Air France–KLM viszont fel fog szolgálni utasainak egy menüt, amely nem lesz három Michelin-csillagos, de a mai normák szerint kiváló és franciás lesz, vagyis ott lesz benne az Air France és a KLM évtizedek óta felhalmozott tudása, tapasztalata. A gazdaságos légiközlekedéshez nem csak jó szakácsok, hanem más, jelentős cégekkel való együttműködés is kell – írja a párizsi Le Figaro.

Az Air France–KLM az USA-ban a Deltával, Ázsiában a China Eastern Airlinesszal, a Vietnam Airlinesszal és az Indiában nagyon fontos Jet Airways-zel működik együtt. De a felmérések szerint az Air France-nál a fő probléma a pilótahiány. 2022-ig 250 új pilótának kellene szolgálatba lépni a gazdaságos működés fenntartásához. A cél eléréséhez viszont új képzési módszerre van szükség. Az Air France most a frissen érettségizőknek kínál egy kétéves tanfolyamot, amelynek elvégzése után A-320-asokat vagy B-737-eseket vezethetnek a sikeres tanulók.

Persze a részletekben sok bonyolult feltétel rejlik. A jelöltnek angolul is tudnia kell, és a speciális teszteket is sikeresen kell teljesítenie. Akik már jártak egyetemi előkészítőre, előnyben lesznek. És persze nem csak a franciák, hanem az európai gazdasági tér, tehát nem csak az EU, hanem például Norvégia vagy Izland, továbbá Svájc polgárai is jelentkezhetnek.

Kult Köves Gábor 2025. január. 22. 20:00

Magasabbra a tetőt, Lazlo! - kritika A brutalista című filmről

Remekműnek lett kikiáltva, és már temérdek díjat besöpört az Amerikába szakadt fiktív magyar építész, a holokauszt-túlélő Tóth László története. De vajon fellelhetők-e a remekműre utaló jelek abban a 215 percben, amit a szépen szenvedő Adrien Brodyval töltünk?