Vállalkozás MTI / hvg.hu 2018. január. 26. 15:35

Tényleg kivonulhat a Telenor Magyarországról

A cég közölte, hogy érdeklődő jelentkezett, aki vinné a közép-kelet-európai érdekeltségeket.

Ahogy korábban megírtuk, bennfentesekre hivatkozva egy bolgár hírügynökség közölte, hogy a Telenor várhatóan eladja bolgár, szerb és montenegrói leányvállalatait, és úgy tűnik, az üzlet része lehet a magyar is. Az anyacég akkor nem kommentálta az értesülést.

Péntek délután viszont bejelentette: valóban érdeklődés érkezett közép-kelet-európai érdekeltségeinek megvásárlása iránt. E portfólió éppen a bennfentesek által említett mobilszolgáltatásokat foglalja magában.

A Telenor közleménye szerint önkéntes, kötelezettség nélküli ajánlatot kapott, amelyet a részvényesi értéket szem előtt tartva még az első negyedévben megvizsgál, majd dönt, hogy elfogadja-e. Az értékelési folyamat – tették hozzá – nem érinti a cég működését, az ügyfeleket és az alkalmazottakat.

Gazdaság Kovács Gábor 2025. március. 04. 13:39

Trump 54 ezer milliárd forintot követel Magyarországtól 2038-ig

Az idei évet tekintve 2,6 ezer milliárd forint plusz kiadást jelentene, ha Magyarország a GDP-je 5 százalékát védelmi kiadásokra fordítaná, ahogy Donald Trump követeli. 2038-ban a GDP 2 százaléka és 5 százaléka közt már 5,6 ezer milliárd forint lesz. A NATO biztosan emelni fogja a védelmi kiadások célértékét, de biztos, hogy nem 5 százalékra.