Vállalkozás hvg.hu 2017. december. 12. 13:56

Itt van Mészárosék újabb nagy üzlete, beszállnak a CIG Pannóniába

A CIG Pannónia közel negyedét megvásárolhatja a Konzum.

A Mészáros Lőrinc érdekeltségébe tartozó Konzum Nyrt. 24,85 százalékos tulajdont szerezhet a CIG Pannóniában egy 8,2 milliárd forintos tőkeemeléssel – jelentették be. A CIG Pannónia összesen 23 466 020 törzsrészvény zárt körűen történő kibocsátásáról és a társaság alaptőkéjének felemeléséről döntött, úgy, hogy a Konzum 4,1 milliárd forint összegben lejegyezi az új kibocsátású részvényeket – tették közzé a tőzsde honlapján.

A CIG 4,1 milliárd forintért vásárol Konzum-részvényeket, méghozzá olyanokat, amelyeket a Konzum most bocsát ki. Vagyis a CIG összesen 6,16 százalékos tulajdont szerezhet a Konzumban. Ehhez a CIG közgyűlésének engedélyére is szükség lesz, ezért össze is hívtak mára egy rendkívüli közgyűlést.

A Konzum Nyrt.-ben csaknem egyötöd arányban tulajdonos Mészáros Lőrinc, az igazgatóságban pedig ott ül mindhárom gyereke.

Ahhoz, hogy a tranzakciókat lezárják, nem elég a CIG Pannónia mai rendkívüli közgyűlésének jóváhagyása, az MNB felügyeleti eljárása után is meg kell kapni az engedélyt.

 

 

Címkék
hvg360 Rácz Gergő 2025. március. 13. 19:48

A kormány akkor tiltja be, amikor már magától is megdögleni látszik a műhús

Könnyen lehet, hogy végnapjait éli a piaci csodának indult mesterséges húspiac: amíg a műhúsoknál továbbra is várat magára az áttörés, a növényi alapú alternatívát gyártó cégeknél rövid időn belül töredékükre estek a részvényárak. A folyamatnak több oka van, a piaci szereplők ezzel együtt optimisták, és a bátor befektetőknek a mostani szintek akár jó belépési pontot is jelenthetnek, ha épp akad elkölteni való pénzük. Lehet, hogy hazai célpontokat nem találnak, mivel a kormány újonnan bejelentett tervei szerint a teljes szegmenst betiltaná.