Vállalkozás MTI/hvg.hu 2017. szeptember. 17. 11:09

Mégsem ér annyit az Angry Birds, mint gondolták?

A cég piaci értéke legfeljebb 896 millió euró, fele a szakértők által vártnak.

Az Angry Birds játékról elhíresült Rovio Entertainment Ltd. finn játékfejlesztő tőzsdei debütálásra készül, és a részvényének előzetes megadott ársávja alapján a cég piaci értéke legfeljebb 896 millió euró, fele a szakértők által vártnak.

Mint arról beszámoltunk, a részvényárfolyamok alapján a Rovio értékét 1 milliárd dollár, azaz 260 milliárd forint köré várták. Az ársáv 10,25-11,50 euró, ami alapján a Rovio piaci értéke 802 és 896 millió euró között van.

A cég a részvényeinek mintegy 55 százalékát értékesíti, 438-488 millió euró bevételt remélve. Ebből az összegből azonban csak 30 millió euró gyarapítja a Rovio számláját, a pénz nagyobbik része többségi tulajdonosaihoz, így például a Trema International és az Accel Partners, valamint az Atomico közös cégéhez kerül.

A Rovio részvényének a jegyzése szeptember 18-án kezdődik a helsinki értéktőzsdén, ahol először október 3-án kereskednek a játékfejlesztő papírjával.

Tervek szerint vállalatfelvásárlásokra költi a részvényeinek eladásából befolyó összeget a Rovio, amely a szakértők szerint túlságosan függ az Angry Birds márkanévtől és ebből akar kitörni más vállalatok bekebelezésével.

A Roviónak jól sikerült az idei első fél év, eladásai csaknem megduplázódtak az előző év azonos időszakához képest, elérték a 153 millió eurót. Az alaptevékenységből származó adózott eredménye 42 millió euróra ugrott a tavalyi első félévi 11 millió euróról.

hvg360 Rácz Gergő 2025. március. 13. 19:48

A kormány akkor tiltja be, amikor már magától is megdögleni látszik a műhús

Könnyen lehet, hogy végnapjait éli a piaci csodának indult mesterséges húspiac: amíg a műhúsoknál továbbra is várat magára az áttörés, a növényi alapú alternatívát gyártó cégeknél rövid időn belül töredékükre estek a részvényárak. A folyamatnak több oka van, a piaci szereplők ezzel együtt optimisták, és a bátor befektetőknek a mostani szintek akár jó belépési pontot is jelenthetnek, ha épp akad elkölteni való pénzük. Lehet, hogy hazai célpontokat nem találnak, mivel a kormány újonnan bejelentett tervei szerint a teljes szegmenst betiltaná.