Már sok jó cégvezető érzi, hogy másra is szükség van az emberek megtartása érdekében, mint magas bérekre – mondta a legkiválóbb hazai vállalatokat díjazó brit program vezetője.
A májusban kiadott friss KSH-jelentés szerint a kivándorolni szándékozó magyarok harmada (33%) egyetemi végzettségű. Ebből sok minden következik. Például az is, hogy az amúgy is munkaerőhiánnyal küszködő IT szektor még nagyobb bajba kerülhet, mint amekkorában korábban gondolták (az IVSZ szerint legalább 22 ezer informatikus már most hiányzik a magyar gazdaságból).
Ritka kivételt jelent a 15 éve működő Abesse Informatikai Tanácsadó Zrt. példája, melyet mely a brit akkreditációs szervezet (Investors in People, IIP) által alapított Magyarország Legkiválóbb Vállalatai Program díját nyerte el. Mindezt annak bizonyítékául, hogy nem törvényszerű az elvándorlás és munkaerőhiány relációja.
Arról szól az alábbi cégimázs videó, hogy van mód a képzett munkaerő megtartására:
„A magyar piacon, és főként a kis- és középvállalati szegmensben még igen kevesen építkeznek rendszerszerűen” – mondta el Csóti Gábor az Investors in People (IIP) brit akkreditációs szervezet magyar képviseletének ügyvezetője. „Már sok jó cégvezető érzi, hogy másra is szükség van, mint magas bérekre, de mindez még kevés cégnél része a normál működésnek" – tette hozzá. Szerinte a az Abesse esetében tisztán látszik, hogy a dinamikus fejlődés motorja a jól működtetett szervezet, mely egyértelmű versenyelőnyt jelent a cégnek.