Vállalkozás HVG 2017. június. 15. 14:50

Portré: Kaáli Nagy Géza, a meddő párok szövetségese

Huszonhat évesen hagyta el Magyarországot, mert nem kapott állást, 23 évvel később mégis visszatért, hogy megalapítsa a lombikbébi-kezeléssel foglalkozó, mára hálózattá növekvő rendelőjét, a Kaáli Intézetet. Kaáli Nagy Gézával beszélgetett a HVG.

New Yorkban kezdte orvosi szakmát, és miközben egyre magasabbra szárnyalt a karrierje, öccsével egy ingatlanvállalatot is alapított az Egyesült Államokban Kaáli Nagy Géza, ám amerikai viszonylatban is jelentős vagyonát nem ennek, hanem főként szabadalmainak köszönheti.

Az apjáról elnevezett Kaáli Intézetet 1992-ben mégis hazájában, Magyarországon alapította meg, és állandó lakcíme is budapesti a szülész-nőgyógyásznak, akivel a HVG e heti Portréjában olvashat interjút.

„Egész életemben elsősorban a meddő párok szövetségese kívántam lenni, függetlenül a napi politikától” – fogalmaz, hozzátéve, éppen ezért csalódott kissé a kormányban, amely kevesebb támogatást kínál a jövőben a Kaáli Intézethez hasonló magán-egészségügyi intézeteknek. Úgy véli, a párok akkor járnak a legjobban, ha maguk választhatják ki azt a helyet, ahol a legnagyobb esélyt látják a gyermekáldásra – a Kaáli Intézet lombikprogramja segítségével az alapítása óta eltelt 25 évben már 25 ezer gyermek született.

A Kaáli Nagy Gézával készült interjút az e heti HVG-ben olvashatja el.

hvg360 Serdült Viktória 2025. február. 17. 14:52

Rodrigo Ballester, az MCC tanára, „wokebuster”: Mint volt uniós tisztviselő, szégyellem magam

Az Orbán-kormányt érő nemzetközi kritikák erőszakosabbak, mint bármelyik magyar kormányzati kampány, az MCC-ben pedig magas szintű a véleménynyilvánítás szabadsága – vallja Rodrigo Ballester, a közpénzzel és részvénycsomagokkal kistafírozott kormányközeli think tank tanára, aki 15 év uniós munka után váltott magyarországi karrierre. Az öt nyelven beszélő szakember magyarul még nem tud, az Orbán-kormány miniszteri biztosaként a kutatás és a felsőoktatás „nemzetköziesítéséért” felel. Mi volt a legnagyobb kultúrsokk, ami itt érte? Miért ezek „élete legjobb évei”? Mit érez Budapest utcáit járva?