Vállalkozás hvg.hu 2017. május. 27. 10:55

Ingyenpezsgőt ad a cég munkaidőben, a dolgozók inkább fizetésemelést kérnek

Megnyomsz egy gombot, és a toronyházban levő étteremből már érkezik is a pezsgő az irodába a munkaidő kellős közepén- ezt a szolgáltatást nyújtja a londoni Sohoban egy ingatlanfejlesztő cég.

Az Enstar Capital főnöke a BBC-nek elmondta: a cél a munka hatékonyságának növelése.Ha kell, hát így. A fiatal nemzedék szeretné csökkenteni a távolságot a munkahely és az otthon között. Az idősebbek ahhoz szoktak, hogy az iroda egy szürke és unalmas, rosszul berendezett hely, ahol senki sem érzi igazán jól magát. Mindenki igyekszik mielőbb befejezni a munkát és aztán elhúzni, hogy kompenzálja az elvesztegetett időt. A fiatalok viszont olyan munkahelyet akarnak, ahol jól érzik magukat. Vagyis pazarul berendezett irodát és abban luxus szolgáltatásokat.

 Még olyan munkahely is van, ahol whiskys pénteket tartanak: igaz, hogy már munkaidő után, de a cég költségén mindenki annyit whiskyt ihat amennyit csak akar. Hiába figyelmeztet a Nemzetközi Munkaügyi Szervezet (ILO), hogy a munkahelyi balesetek 40%-át az alkohol okozza. Az irodákban úgy gondolják: ez a munkásosztály gondja. De miért olyan nagylelkűek a cégek, hogy ingyen mérik a méregdrága italokat a munkahelyen? A magyarázat egyszerű: ennek költségét leírhatják az adóból.

Azon kívül a bérek emelése nemigen szokás manapság az irodákban. Az ingyenpezsgő tehát ezt a bánatos realitást is hivatott elfelejttetni. De a fiatalok nem hülyék: egyrészt kevesebbet isznak mint az előző generáció. Másrészt pedig érzik: átverés az egész. Inkább adjanak tisztességes bért és kedvező nyugdíj konstrukciót, a fridzsidert majd feltöltöm otthon sörrel vagy borral esetleg épp pezsgővel- nyilatkozta egy fiatal munkatárs a BBC-nek az új trendről.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.