Vállalkozás hvg.hu 2017. február. 06. 10:56

Ez az öt legjobban gazdálkodó fociklub

Igazi nagyágyúk nem végeztek ennek a listának az élén.

A Financial Times vizsgálta meg azt, hogy melyek a legeredményesebb fociklubok abból a szempontból, hogy a leghatékonyabban fizetik a játékosaikat. Ahogy a listát elemző Business Insider is kiemeli, a számolás módja bonyolult, de alapvetően azt nézte az angol lap, hogy a fizetésekhez képest mennyire teljesít jól egy-egy csapat, vagyis az jutott az élre, amely a legkisebb összeget fizeti a játékosainak ahhoz képest, hogy mennyire jó helyen végez a bajnokságban és kupákban.

5. Tottenham Hotspur

A londoni együttes híres arról, hogy nem hajlandó heti 100 ezer fontnál többet fizetni egyetlen játékosának sem. Akkor sem, ha emiatt nem tud leigazolni egy-egy sztárfocistát. A csapat mégis a második helyen áll a Premier Leauge-ben ebben a pillanatban.

4. (holtverseny) Everton

Annak ellenére, hogy sokkal kevesebbet fizet a játékosainak, mint a hat legnagyobb angol csapat, az Everton évek óta közel végez hozzájuk a bajnokságban.

4. (holtverseny) Monaco

Az együttes jelenleg vezeti a francia ligát, miközben sokkal kisebb összegből gazdálkodik, mint legnagyobb vetélytársai, például a Paris Saint-Germain. A klub híres arról, hogy a fiatal tehetségeket időben kiszúrja magának, 2015-ben például 32 millió fontért adta el Anthony Martialt a Manchester Unitednak.

2. Saint-Étienne

Nem kifejezetten fukarkodó klub, vannak nagyobb fizetések is nála, és jelenleg ötödik a francia bajnokságban, de a számok egyensúlyban vannak az eredménnyel.

1. Atlético Madrid

A legutóbb Bajnokok Ligája-döntőbe is bejutó, a Real Madridnak és a Barcelonának is állandó versenyt támasztó klub fizetései elmaradnak a nagy vetélytársakétól, és szintén jól teljesít a fiatal tehetségek gondozásában. Diego Costát például 32 millió fontért adta el 2014-ben a Chelsea-nek.

AFP / Filippo Monteforte
Kult Köves Gábor 2025. január. 22. 20:00

Magasabbra a tetőt, Lazlo! - kritika A brutalista című filmről

Remekműnek lett kikiáltva, és már temérdek díjat besöpört az Amerikába szakadt fiktív magyar építész, a holokauszt-túlélő Tóth László története. De vajon fellelhetők-e a remekműre utaló jelek abban a 215 percben, amit a szépen szenvedő Adrien Brodyval töltünk?