A Magyar Villamosenergia-ipari Átviteli Rendszerirányító Zrt.-t, azaz a Mavír nyerte el idén a Legjobb Női Munkahely díját. Itt törődnek leginkább például a pályakezdő nők munkaerő piaci integrációjával, vagy a gyermeknevelésből visszatérő nők beilleszkedésével.
A pályázat célja az volt, hogy rámutasson a nők foglalkoztatásának esélyegyenlőségi szempontjain túl a nők alkalmazásának gazdasági szükségszerűségére és jó példákat mutasson be. A Magyar Női Karrierfejlesztési Szövetség pályázatán, a 250 fő feletti vállalatok kategóriájában a Mavír lett a befutó. "Kolléganőink önkéntes alapon, név nélkül tölthették ki azt a kérdőívet, amelyek értékelése során a bírálóbizottság olyan szempontokat vett figyelembe, mint például a pályakezdő nők munkaerő piaci integrációja, a gyermeknevelésből visszatérő nők beillesztése, az 50 év feletti nők életút programjának támogatása, a fogyatékkal élő nők foglalkoztatási esélyeinek javítása, vagy akár a vidékiek munkalehetőségei. Vizsgálták azt is, hogy mit tesz a vállalat a munka és a magánélet összeegyeztethetősége érdekében, milyen karrierlehetőségek állnak a nők előtt, hogyan őrizhetik meg egészségüket, jó közérzetüket, mit nyújt ennek érdekében a munkahely" – írják a szövetség közleményben.
„ Sokat teszünk a nők foglalkoztatásának fejlesztéséért, az egyenlő bánásmódért, azért, hogy a kismamák zökkenőmentesen illeszkedjenek vissza a munkaerőpiacra, s azért is, hogy az idősebb korosztály is kiszámítható, biztonságos körülményekre leljen nálunk. A díj női munkavállalóink pozitív visszajelzéseit tükrözi, női vezérigazgatóként pedig ez különösen nagy öröm számomra.” – mondta Csomai Kamilla vezérigazgató, aki egyike a magyar energetikai ipar kevés számú női vezetőinek.
Magyar kampány indul a nők és férfiak közötti bérkülönbség felszámolására
A Magyar Szakszervezeti Szövetség felvilágosító kampányt indít annak érdekében, hogy azonos munkáért azonos bér járjon. Annál is inkább, mert a kevesebbet kereső nők alacsonyabb nyugdíjra is számíthatnak - hangzott el egy budapesti konferencián.