A fifikás amerikai bolttulajdonosok már rá is jöttek, hogy tudják hasznukra fordítani a világot az utóbbi hetekben megőrjítő játékot.
Az Egyesült Államokban a múlt hét közepétől lehet elérni a Pokémon GO nevű mobiljátékot, a virtuális valóság és a való élet különös keverékét. A játék fontos helyszínei az úgynevezett pokéstopok, amik olyan, való világbeli helyek - műemlékek, szobrok, épületrészek, boltok, hivatalok - ahová elgyalogova és a pokéstop képét megpörgetve a játékosok eszközöket és kiegészítőket nyerhetnek.
Amerikában azonnal rájöttek, hogy az olyan boltoknak, amelyek pokéstopok csak egy csalit kell dobniuk, hogy megsokszorozzák az üzlet forgalmát. A Pokémon Go-játékosok rendelkezésére áll ugyanis az úgynevezett bait, ami egy csali. Ezt a pokéstopoknál kell bevetni, ahol ezután a normálisnál jóval több pokémon jelenik meg. Ez azért érdekes, mert a játék célja részben ezeknek a pokémonoknak a begyűjtése, ami miatt az ilyen helyek bevonzzák a megszállott játékosokat - írja a 444.hu.
Tehát ha a boltok maguk is játszanak, és szorgalmasan csalikat vetnek be, egy rakás játékost tudnak odacsődíteni, akik aztán akár vásárolhatnak is. Egy, a New York Postnak nyilatkozó New York-i pizzás elmesélte, hogy 10 dollárnyi csalival annyi játékost csábított be, hogy a forgalma egy nap alatt 75 százalékkal nőtt. Egy illinoisi pékség tulajdonosa arról számolt be, hogy miután rájött, hogy a boltja pokéstop, probaképp sütött négy tucat pokémon-sütit. Három nappal később már harminc tucattal kellett sütnie belőle.
Megvan, mikor érkezik Európába a Pokémon GO
Felkavarta a mobiljátékok állóvizét a Pokémon GO, és jó hír lehet, hogy hamarosan megérkezik Európába is.
A Pokémon Gót fejlesztő Niantic nem válaszolt a Washington Post kérdésére, hogy a jövőben fizetős reklámalapon jelölik-e ki az új pokéstopokat. A játék nemsokára Európában is elérhető lesz, ezzel itt is új fegyvert adva a vásárlókért küzdő üzletek kezébe.