Vállalkozás 2016. május. 25. 21:38

Nagyon összekapta magát az MVM

Mintegy 72 milliárd forinttal tovább növelte a rekord árbevételi csúcsát az állami tulajdonú Magyar Villamos Művek (MVM) csoport.

Eddigi legnagyobb árbevételét érte el az MVM-csoport tavaly, amikor az 1267 milliárd forinttal csaknem 72 milliárddal meghaladta az egy évvel korábbit - jelentették be szerdán az MVM szerdai budapesti sajtótájékoztatóján. A csoportszintű EBITDA (kamat- és adófizetés, valamint  értékcsökkenési leírás előtti eredmény) több mint 107 milliárd forint volt, 4,2 milliárddal több az előző évinél. Új, középtávú stratégiájában a csoport célul tűzte ki, hogy 2020-ra megduplázza az EBITDA értékét - közölte Csiba Péter, az MVM Zrt. elnök-vezérigazgatója. A stratégiában kiemelt cél a csoport megjelenése új piacokon, a regionális szerepvállalás növelése, a szolgáltatások, valamint a megújuló forrásokon alapuló energiatermelés bővítése - ismertette. Ugyancsak kiemelt szerepet kap a hazai innováció támogatása, a hosszú távú energiaellátás biztonsága, a versenyképesség további növelése és az ügyfélorientált működés.

Csiba Péter hangsúlyozta, az MVM azt tűzte ki célul, hogy olcsó, fenntartható módon megfizethető energiát biztosítson a magyar fogyasztóknak, eközben a társaság fontos régiós szereplővé válik. Szerinte lépést kell tartaniuk az új versenytársakkal, olyan területeken kell szolgáltatásokat nyújtaniuk, amelyekkel eddig az MVM-csoport nem foglalkozott. Úgy fogalmazott: Magyarország energiabiztonsága alapvetően az MVM kezében van, szeretnének minden lépést megtenni annak érdekében, hogy az ellátásbiztonság a jelenlegi, vagy még magasabb szinten legyen. Aktívan részt kívánnak venni minden olyan energiabiztonsági koncepció kialakításában, amit nagyrészt az MVM-nek kell végrehajtani.

Az MVM-csoporton belül vannak szolgáltatók, amelyek a külső piacokon is megfelelnek és már megjelentek külföldi országokban; tovább keresik ezeket a lehetőségeket - közölte az elnök-vezérigazgató, hozzátéve: támogatni szeretnék azokat a fejlesztéseket elsősorban az energetika területén, amelyeket piacra lehet segíteni.

Kóbor György, az MVM Zrt. gazdasági vezérigazgató-helyettese a sajtótájékoztatón elmondta, a társaságcsoport tavaly 60 milliárd forintot fordított fejlesztésekre, és összesen 120 milliárd forintot fizetett be a magyar költségvetésbe különböző díjak és adónemek formájában.
Kérdésre válaszolva Csiba Péter közölte: ha születik tulajdonosi döntés, készek más cégek felvásárlására, de konkrétan még nincs lépés ebben az ügyben.