Vállalkozás hvg.hu 2016. május. 11. 11:19

Az állam 240 millió forintot tesz egy kupakgyárba

Évente 65 millió kupakot készítenének, főként exportra.

240 millió forintos befektetést hajt végre a Széchenyi Tőkealap a balfi BSSK Sportkupak Gyártó Kft.-ben. Ez az az alap, amely az uniós forrásokat felhasználó Regionális Operatív Programokból összesen 14 milliárd forintot pumpál a magyar kkv-szektorba, tőkebefektetések formájában. Az Alap forrásának 85 százaléka európai uniós forrásból származik, 15 százaléka magyar állami forrás.

A BSSK főprofilja az energia- és sportitalok palackjaihoz felhasználható sportkupakok gyártása, valamint csomagolóanyagok előállítása. A társaság két fő tulajdonosa fele-fele arányban, összesen 51 százalékos részesedéssel bír a PET-PACK Kft.-ben, amely Magyarország egyik legnagyobb palackozottásványvíz-előállító cégcsoportja. A cég tevékenységi köre a természetes ásványvíz feldolgozásán alapuló szénsavas és szénsavmentes ásványvíz, üdítőital palackozása és forgalmazása. A PET-PACK portfóliójába tartozik a Balfi, a Visegrádi és a Pannon Aqua ásványvíz, emellett a cég gyártja és forgalmazza a Deit, illetve a Surprise drinks üdítőket is.

A beruházás során sport- és üdítőital-csomagoló, kupakgyártó gépeket telepítenek, és két éven belül 11 fővel nőhet az alkalmazotti létszám. A kupakokat döntő részben Európába exportálnák, a gyártás első évében közel 6 millió kupak értékesítésével számol a vállalat, a termelés felfutásával a tőkebefektetési időszak végére a gyártás megközelíti majd az évi 65 milliós darabszámot.
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.