Vállalkozás hvg.hu 2016. április. 30. 14:25

Figyelmeztető sztrájk volt a Mercedesnél

Kevéssel dél előtt félórás figyelmeztető sztrájkot tartottak a fémipari szakszervezet tagjai a stuttgarti Mercedes gyárban. Nem elégedettek a béremelési tárgyalásokkal, több napos munkabeszüntetést sem tartanak lehetetlennek.

A tegnap bejelentett hírre, hogy a Mercedes-Benz 185 milliárd forintos beruházással bővít Kecskeméten, és az új generációs kompakt autók gyártásával bővíti a magyar gyár a tevékenységét, meglepő hír érkezett Stuttgatrból.

A helyszínről származó információk szerint a Mercedes stuttgarti gyárában ma délelőtt figylemeztető sztrájkot tartottak. A 11.30-kor kezdődött munkabeszüntetés mintegy fél óráig tarott, és arra figyelmeztette a munkaadót, hogy a cég által megajánlott 0,9 százalékos béremelési javaslat távol áll a szakszervezet(igm - ig metal) által kért 5 százaléktól.

hvg

A mai figyelmeztető akció során elhangzott, ha nem lesz megegyezés, akkor akár több napig is hajlandóak megtagadni a munkát. A stuttgarit gyárat érzékenyen érinti a sztrájk, mivel csak az uj E osztályból napi mintegy 1000 darabot gyártanak itt, és a megrendelések volumene azt is szükségessé teszi, hogy a gyárban heti 7 napos gyártási rendszerre álljanak be.

hvg360 Lenthár Balázs 2025. február. 18. 18:03

Szűcs Krisztián: Azonnali világhírt reméltünk

Krézi 25 címmel (f)életmű turnéra indul Szűcs Krisztián, a Heaven Street Seven egykori frontembere, merthogy idén 25 éves a Hol van az a krézi srác című dal, ami a HS7 és egyben Szűcs legismertebb szerzeménye is. Ugyanakkor a turné nem a régi heveny-számok felmelegítéséről szól kizárólag, a szólóban írt daloktól kezdve a Budapest Báron át a Szálinger Balázzsal közös Szücsinger produkció is helyet kap a koncerteken.