Egy éve kezdték a munkaerő-toborzást a Gyöngyöshalászon épülő indiai tulajdonú abroncsgyárba, és a most vizsgázó szakemberek már a gépek telepítésénél fognak segédkezni – tudtuk meg a HVG állásbörzén is saját standdal jelen lévő Apollo Tyres Hungarytól.
Eddig teljesültek a munkaerő-toborzással kapcsolatos elképzeléseinknek – az első, mintegy 80 fős csoportunk szakképzése és felkészítése éppen eljutott a vizsgákig – mondta Bányai Tibor, az Apollo Tyres Hungary HR igazgatója.
A hazánkban első európai zöldmezős gyárát építő indiai abroncsmulti elsősorban személygépkocsikhoz téli, nyári és négyévszakos gumiabroncsok gyártását végzi majd Magyarországon, de Gyöngyöshalászon készülhetnek majd könnyű teherautókhoz, tehergépjárművekhez és autóbuszokhoz való abroncsok is. Az összesen több mint 442 millió euró értékű beruházást a magyar kormány 48,2 millió euró közvetlen támogatással, 2,8 millió euró foglalkoztatási támogatással és 44,7 millió euró adókedvezménnyel támogatja. A tervek szerint a heves megyei településen épülő beruházással 975 új munkahelyet hoznak létre. A gyár 2017-ben kezdheti meg a termelést.
Az Apollo Tyres 1200 órás szakemberképzési rendszerében a jelentkezők 7 és fél hónapos tanfolyamon vesznek részt, közben 3 hónapig külföldön (Hollandiában, illetve Indiában – a cég két nagy gyárában) is tanulnak. Bárnyai Tibor elmondta: az eddig elindított két csoport összlétszáma 160 fő, a második csoport majd májusban vizsgázik. Akik sikerrel veszik ezt az akadályt is, azok a gyöngyöshalászi üzemépítésben az áprilistól kezdődő géptelepítésekbe is bekapcsolódnak majd, így a frissen végzett szakembereket a cég a leendő gépeik beüzemelésénél is felhasználja majd.
A cég június-július folyamán elindítja majd a harmadik szakemberképzési turnusát is; a 80-100 fős létszám az eddigiekhez hasonlóan a hazai képzés mellett hollandiai és indiai terepen is megfordul majd. Az Apollo Tyres emellett beszállt a duális képzési rendszerbe is, jelenleg két középiskolával; a gyöngyösi József Attila Szakközépiskolával, illetve a hevesi Eötvös József iskolában alakítják ki három különböző képzés körülményeit. Ezek közül kettő (a 4+1 éves, illetve az érettségi utáni 2 éves) gumiipari technikusi képzésként működik majd. De a gumigyár jövő februártól a Miskolci Egyetemmel közösen, keresztféléves képzésben abroncsgyártó mérnökképzést is indítana.