Vállalkozás hvg.hu 2016. február. 18. 12:15

Az Uber nem hátrál

Bár holnaptól leszedhetik az uberesek rendszámát ,és több százezer forintra is bírságoltathatják a sofőröket, a közösségi taxizás marad, és nem hátrál meg.

Budapestet nem blokkolni kellene, hanem fejleszteni – mondta csütörtökön Fekete Zoltán, az Uber magyarországi operatív tevékenységéért felelős vezetője. Fekete arra az intézkedésre reagált így, hogy holnaptól – február 19-től – hatályba lép az a rendelet, amely lehetővé teszi, hogy a taxisokkal szemben támasztott személyi és tárgyi feltételeket be nem tartó Uber-taxisok gépkocsijáról levegyék a rendszámot.

Fekete elmondta, nem hátrálnak meg és az új jogszabály ellenére, az applikáció és a szolgáltatás továbbra is elérhető lesz. Hozzátette, hogy természetesen kiállnak a sofőrök mellett és ha kell jogi segítséget is biztosítanak számukra. Azt egyelőre nem tudni, hogy egy-egy húzós bírság kifizetésekor is beszáll-e az Uber, de Fekete nem határolódott el ettől, egyelőre annyit mondott figyelik a történéseket.

Fekete szerint ez a rendelet nem megoldás és alapvetően pálfordulásnak tartja a kormány részéről annak gyors életbeléptetését, miközben a tárgyalások még folyamatban vannak.

Mint azt már  megírtuk, bár még kedden Fónagy János azt nyilatkozta, hogy legkorábban március végétől léphet életbe az a rendelet, amely rendszámlevétellel büntetné az uberes sofőröket, a Magyar Közlöny már egy hete beszámolt a módosításról, amely február 19-től hatályos.

Szerdán egyébként a Magyar Időkben adott fel egy teljes oldalas hirdetést az Uber, amelyben 1200 uberes sofőr és 110 ezer magyar utas nevében kérik a kormányt a piac szabad kezelésére. Bár Fekete bizakodó a kormánnyal való tárgyalások folytatásában, korábbi megkeresésünkre a fejlesztési minisztériumban azt mondták, ha szükséges készek újabb szankciók bevezetésére.

Kult Köves Gábor 2025. január. 22. 20:00

Magasabbra a tetőt, Lazlo! - kritika A brutalista című filmről

Remekműnek lett kikiáltva, és már temérdek díjat besöpört az Amerikába szakadt fiktív magyar építész, a holokauszt-túlélő Tóth László története. De vajon fellelhetők-e a remekműre utaló jelek abban a 215 percben, amit a szépen szenvedő Adrien Brodyval töltünk?