Vállalkozás hvg.hu 2015. augusztus. 28. 12:35

Már a kismamák is mobilappból tanulják a „mesterséget”

A várandósságot manapság egészen másképp éli meg egy nő, mint akár 10-20 évvel ezelőtt, a bennük felmerülő kérdésekkel jellemzően a gyors válasszal szolgáló internet felé fordulnak, de a még személyre szabottabb információkért a kismamák ötöde már egy mobilappra esküszik.

Az „Anya leszek!” mobilalkalmazást 2014. januári megjelenése óta, vagyis másfél év leforgása alatt több mint huszonötezer alkalommal töltötték le. A felhasználók száma jól mutatja, hogy a polcokon sorakozó szakirodalom és az internet végtelen információhalmaza mellett/helyett új igény formálódott egy interaktívabb megoldásra – írja a Prim hírek.

A várandós nők figyelmének középpontjában a kisbaba mellett saját testük változása áll, a legfontosabb értékek naplózásával pedig jól nyomon követhető a baba egészsége mellett a kismamáé is, mindemellett az app emlékeztetőket is küld a soron következő orvosi vizsgálatokról. Az alkalmazás használata ugyanakkor nem helyettesíti a szakszerű orvosi ellátást és tanácsadást, azonban a letöltések számából úgy tűnik, hasznos segítséget nyújt.

Az ingyenes „Anya leszek!” mobilalkalmazás statisztikáiból kiderül, hogy az anyukák egyik legnagyobb igénye a babavárás időszakában, hogy folyamatosan felmerülő kérdéseikre ne csak általánosságban, hanem személyre szabottan is választ kaphassanak. Az alkalmazás pedig az egyébként elfoglalt szakembereket elérhető közelségbe hozza, ugyanis az appon keresztül lehet kérdezni a Richter Gedeon dedikált szülész-nőgyógyász szakorvosát, illetve védőnőjét, akik 72 órán belül válaszolnak az egészségügyi jellegű anonim kérdésekre.

 

hvg360 Nemes Nikolett 2025. március. 29. 20:00

„Iszonyatos stressz az X generáción, hogy felfogja, mit jelent ma az öregedés”

A magyar lakosság több mint 40 százaléka ötven év fölötti, nekik kell elsőként szembenézniük az idő múlásával. Miben más ma az öregedés, mint néhány évtizede? Mi mindent tehetünk, hogy a lehető legjobban éljük meg ezt az időszakot, és mit tehetünk az öregséggel kapcsolatos sztereotípiák ellen, amelyek máig makacsul tartják magukat?