Vállalkozás hvg.hu 2015. június. 30. 11:37

Japán engedélyezte a robotházasságot

Oké, nászút nem volt (még), de csók tényleg csattant az esküvőn, még ha nem is volt éppen klasszikus a látvány. De a világtörténelemben először, tényleg robotok frigyére adtak áldást Tokióban. Nézze meg!

A digitaltrends.com beszámolója szerint az elmúlt hét vége nem csak az amerikai egyneműen házasságkötésének legalizálásával kerülhetne be a történelemkönyvekbe, hanem azzal is, hogy Japánban – állítólag – engedélyezték az első robotesküvőt.

A mintegy száz ember előtt, Tokióban tartott ceremónián Frois és Yukirin kötötte össze az életét, és persze, volt csók is, jóllehet a vőlegény egy piros és ezüst színű bádogdobozként írható le leginkább, a menyasszony pedig egy humanoid-formájú gép volt, aki a hírek szerint leginkább a japán popsztárra, Yuki Kashiwagira hasonlít.

A vendégek kb. 25 ezer forintnak megfelelő összeget fizettek a részvételért. A robotok arról nem nyilatkoztak, hogy összeköltöznének, vagy hogy nászútra is elmennének.

hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 10. 09:30

A szélsőjobb és Elon Musk migrációs népszavazást csinálna a német választásból, pedig sokkal többről szól

Egy végtelenül rossz hangulatban lévő Németország választ magának új képviselőket február 23-án. Gazdaság- és társadalompolitikai krízis van az országban, és ezt mostanra mindenki megérezte. Ez sok más nyugati demokráciára is igaz, de a németek jobban megszenvedik, mert a bukott modellt a sajátjuknak érezhették. Nem valószínű, hogy egy új kancellár alapvető kérdésekben másfelé vinné az országot, mint az elődje. Az ajánlat inkább az, hogy jobban csinálna hasonló dolgokat, kis változtatásokkal. A szélsőjobb közben a migráció kérdésében közelebb került a közhangulathoz, mint bármelyik másik párt. Az osztrák példától félnek a demokratikus pártok.