Vállalkozás hvg.hu 2015. május. 20. 15:53

Ennek örülni fognak a magyar fuvarozó cégek

Az Európai Bizottság kötelezettségszegési eljárást indított Németországgal szemben a közlekedési szektorban bevezetett – nemzetközi transzferekre is kötelező érvényű - minimálbér miatt.

Az Európai Bizottság szerint is problematikus a német minimálbér bevezetése a közlekedési szektorban, ezért a biztosi testület keddi döntése értelmében az Európai Bizottság kötelezettségszegési eljárást indít Németországgal szemben – írja a néppárti frakció közleményére hivatkozva a napi.hu.

A közleményből kiderül, hogy üdvözlik és támogatják a minimálbér bevezetését Németországban, ugyanakkor hangsúlyozták, hogy ennek kiterjesztése mindennemű közlekedési műveletre, amely érinti Németország területét aránytalanul korlátozza az EU szabadságjogait, elsősorban az áruk és szolgáltatások szabad áramlásának jogát. Főleg a tranzit és egyes nemzetközi fuvarműveletek esetében a német előírás nem indokolt, hiszen aránytalan adminisztratív korlátokat eredményez, amelyek a belső piac torzulásához vezetnek.

"Üdvözöljük a Bizottság döntését, amelyre már hónapok óta vártunk. A tegnapi döntés is rámutatott, hogy a Bizottság osztja azt az álláspontot, hogy a német rendelkezés sérti a szolgáltatások szabad áramlásához való jogot", mutatott rá Deli Andor, a Fidesz EP-képviselője, aki az elsők között hívta fel a figyelmet a problémára. Németország 2015. január 1-jével vezette be az egész ország területén érvényes minimálbért, ami 8,50 euró óránként. A törvény kihat a közlekedési ágazatra, érintve a Németországon áthaladó tranzitforgalmat is. Az Európai Bizottság még az év elején elkezdte vizsgálni a német rendelkezést, aminek eredményeként Németország ideiglenesen felfüggesztette a törvény végrehajtását a tranzitforgalom keretein belül - áll a közleményben.

hvg360 Fülöp István 2025. január. 22. 15:03

Leáldozhat a Huawei csillaga Európában Trump alatt?

Donald Trump második elnöki ciklusa alatt nem látott szintekre emelkedhet az Egyesült Államok és Kína technológiai háborúja, ami kifejezetten kínosan érintheti a kínai 5G-eszközöket előszeretettel alkalmazó európai távközlési cégeket. Köztük van a 4iG is, a céget arról kérdeztük, hogyan érintheti egy esetleges váltás.