Vállalkozás hvg.hu 2015. május. 06. 13:44

A Rolex visszaszólt az olasz kormány populista szövegére

Nyilatkozatban volt kénytelen helyre tenni a Rolex-óracég az olasz kormányt, miután a kormánytagok kipécéztek egy milánói tüntetőt, aki állítólag Rolexet viselt.

Mintha Magyarországon lennénk, olyan rolexezésbe kezdett az olasz kormány, azok után, hogy egy tüntetőn állítólag Rolex karórát láttak. 

A milánói világkiállítás május 1-jei nyitónapján, meg azt megelőzően is tüntető fiatalok dúlták fel a várost, az egyik csuklyás tüntetőtől készült fotón úgy tűnt, mintha az illető egy Rolex-órát viselne. Vagy legalábbis valami arra hasonlító dolgot.

Rolex? Nem Rolex? Hamis Rolex?

Az olasz kormánytagok hétvégi nyilatkozataikban nem győzték felemlegetni, hogy a milánói tüntetők Rolexet viselnek, vagyis a luxusórázással próbálják meg hitelteleníteni a méregdrága expó ellen baloldali jelszavakkal tüntetőket. Előbb Angelino Alfano belügyminiszter mondott olyat vasárnap, hogy "tegnap az utcán kapucnis gazembereket és Rolexet viselő elkényeztetett kölyköket láttam", aztán Matteo Renzi kormányfő zendített rá ugyancsak vasárnap, azzal mondva köszönetet saját pártja, a Demokrata Párt (PD) híveinek, hogy "amíg a rolexesek kirakatokat törtek be, addig a demokrata pártiak nekiálltak utánuk takarítani".

A Rolexnek ez már sok volt, a Repubblica.it szerint ezért egész oldalas hirdetésben Renzinek és Alfanónak címzett nyílt levelet jelentettek meg több olasz napilapban, amelyben mély sajnálatukat fejezik ki a nyilatkozatok miatt. A levelet a svájci székhelyű cég olasz képviselője, Gianpaolo Marini jegyzi, és azt írja, a cég semmilyen módon nem kötődik a magukat Black Blocknak nevező erőszakos tüntetőkhöz. Sőt azt is megkérdőjelezi, hogy egyáltalán Rolex órát, pláne eredeti Rolex órát viselt a tüntető alak, akiről egyébként csak rossz minőségű felvétel áll rendelkezésre, amely nem segíti az óra beazonosítását. Azt írja, a politikusok szavai sajnálatosan nagy visszhangot keltettek, és miattuk a milánói rendbontásokat elkezdték összekapcsolni a Rolex nevével.

Az olasz kormány a Rolex levelét nem kommentálta.

hvg360 Lenthár Balázs 2025. január. 09. 19:30

Századfordulós bűnügyek – Az országbíró titokzatos halála

Az alig tíz éve egyesült Budapest első szenzációs bűnügye volt Mailáth György országbíró meggyilkolása, hiszen a korabeli magyar állam legfőbb közjogi méltóságainak egyike vált bűncselekmény áldozatává. A minden információmorzsára éhes közérdeklődés komolyan hátráltatta a nyomozói munkát, amit a sajtó is csak nehezített, ugyanis a legvadabb feltételezéseket is tényként tálalta. Századforulós bűntényekről szóló sorozatunk első része.