2014. december. 05. 07:41 hvg.hu Utolsó frissítés: 2014. december. 05. 08:44 Vállalkozás

Elkelt egy újabb hazai bank, most nem az állam a vevő

Engedélyezte a Magyar Nemzeti Bank (MNB), hogy a Quaestor Értékpapírkereskedelmi és Befektetési Zrt. 100 százalékos részesedést szerezzen a Credigen Bankban – közölte a Világgazdaság.

Határozatban hagyta jóvá a jegybank a Credigen Bank eladását a Quaestor Értékpapírnak – jelentette a VG.

A francia Crédit Agricole érdekeltségébe tartozó Credigen már régóta tervezi a kivonulást Magyarországról, 2010 áprilisában jelentették be, hogy nem értékesítenek több hitelterméket, csak a meglévő portfóliót kezelik tovább. A fő termékeik a személyi és áruhitelek, valamint a hitelkártyák voltak.

A jellemzően rövid lejáratú kölcsönökből álló portfólió mára eltűnt, az MNB adatai szerint a bank mérlegfőösszege tavaly 2,35 milliárd forint volt, hitelei nem voltak. A társaság saját tőkéje 2,1 milliárd forintot tett ki, adózás utáni vesztesége 551 millió forint volt.

A többféle tevékenységgel foglalkozó Quaestorhoz tartozó Quaestor Értékpapírnak 2013-ban nem egészen 11 milliárd forint volt a mérlegfőösszege, és 2,9 milliárd forintos sajáttőkével rendelkezett. A társaság adózott eredménye meghaladta a 300 millió forintot. A Quaestor csoport a Forrás Takarékszövetkezeten keresztül ma is nyújt már banki szolgáltatásokat.

Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. április. 11. 19:00

„A verseim nem én vagyok: az vagyok én, amit itt irok” – máig sokkolóan hat József Attila kevésbé ismert arca

Évtizedekig elzárva tartották a nagyközönség elől, majd amikor szóba került a nyilvánosságra hozatala, mind az irodalmárok, mind a pszichológusok tiltakozni kezdtek ellene. Nemcsak azért, mert a szocialista erkölcsbe ütközött, hanem attól is tartottak, hogy a megjelentetése lejáratná a pszichoanalízis módszerét, valamint összetörné az olvasókban élő, kultikus József Attila-képet. A Szabad-ötletek jegyzékének idei újrakiadása és a József Attila pszichoanalízisét feldolgozó, ezen a héten mozikba kerülő új film, a Reménytelenül egyaránt a közönség nem szűnő érdeklődését mutatja a téma iránt. A ma 120 éves József Attiláról, a költőről és a magánemberről, továbbá a Szabad-ötletek jegyzékének publikálását övező vitákról kérdeztük az első kiadást tető alá hozó Tverdota György irodalomtörténészt, a József Attila Társaság elnökét, az életmű egyik legavatottabb ismerőjét.