Vállalkozás hvg.hu 2014. július. 02. 15:04

Itt kapható a legdrágább sör a világon

Hatalmas a szórás a világon a tekintetben, hogy mennyit kell fizetni egy korsó sörért. A legtöbb muszlim országban igen drága a folyékony kenyér, míg Ázsia és Kelet-Európa több országában is rendkívül kedvező árakkal lehet találkozni.

A Zero Hedge oldal publikált egy infografikát, melyben összeszedték, hogy hol kapható a legolcsóbb, illetve legdrágább sör a világon. Az infografika szerint fél liter sör legurítása ázsiai, és kelet-, illetve közép-európai országokban kerül átlagban a legkevesebbe: Bulgáriában például 78 dollárcentbe, Csehországban 71 centbe, Vietnámban és Ukrajnában pedig 59 centbe.

Legdrágábban sört muszlim országokban lehet inni, Iránban például átlagban 7,71 dollár egy korsó sör (az ugyanakkor nem derül ki, hogy ez milyen sör, Iránban ugyanis csak vallási kisebbségek gyárthatnak saját fogyasztásra alkoholos italokat, alkoholmenteset viszont lehet kapni), az Egyesült Arab Emírségekben is hasonló az árszint, de Norvégiában is mélyen a zsebünkbe kell nyúlni (4,6 dollár egy korsó sör).

A legtöbb korsót a csehek gurítják le évente, egy főre lebontva számszerint 419-et, utánuk Ausztrália és Németország következik. Bár nem az ausztrálok fogyasztják a legtöbb sört, egy főre vetítve mégis ők költik a legtöbbet a folyékony kenyérre: évente 747 dollárt.

Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.