2013. augusztus. 15. 11:37 hvg.hu Utolsó frissítés: 2013. augusztus. 15. 13:16 Vállalkozás

Itt az újabb Starbucks

Az idei nyáron második új kávézóját nyitotta meg a vállalat, ezzel kilencre bővül a magyarországi Starbucks-egységek száma. Az új üzlet az Árkád 2-ben indult 161 négyzetméteren.

A Starbucks új kávézójának belső terei az ipari jelleg elemeit hordozzák magában: vaslemezzel burkolt felületek, bárszékekkel ellátott közösségi asztalok, valamint a pult idomacél élzárásai jellemzik. A térelválasztók is ipari állványra utaló formákat mutatnak, amelyekhez népi ihletésű, egyedi mintázatú fonott fa betétek kerültek. Kiegészítőként a kávézót magyar hagyományokat idéző fonott kosarak díszítik – idézi a Franchiseportal a cég közleményét.

Ma a Starbucks-hálózat 61 országban több mint húsz ezer kávézóval van jelen, aminek a mintegy felét partnerek üzemeltetik. A Starbucks Corporation az idei első negyedévben a tavalyi év ugyanezen időszakához képest 11 százalékkal, 3,6 milliárd dollárra növelte nettó bevételeit. A negyedév alatt nem kevesebb, mint 570 új üzlettel (ebből ugyan 337 a tavaly felvásárolt Teavana teabár) bővítette globális hálózatát, melyek közé az első vietnami kávézó megnyitása is tartozik. Az elmúlt 12 hónapban pedig közel 1500 új kávézó nyílt.

Magyarországon – a vártnál valamivel később – csak 2010-ben jelent meg a kávéhálózat, a Westend City Center bevásárlóközpontban.

hvg360 Serdült Viktória 2025. február. 17. 14:52

Rodrigo Ballester, az MCC tanára, „wokebuster”: Mint volt uniós tisztviselő, szégyellem magam

Az Orbán-kormányt érő nemzetközi kritikák erőszakosabbak, mint bármelyik magyar kormányzati kampány, az MCC-ben pedig magas szintű a véleménynyilvánítás szabadsága – vallja Rodrigo Ballester, a közpénzzel és részvénycsomagokkal kistafírozott kormányközeli think tank tanára, aki 15 év uniós munka után váltott magyarországi karrierre. Az öt nyelven beszélő szakember magyarul még nem tud, az Orbán-kormány miniszteri biztosaként a kutatás és a felsőoktatás „nemzetköziesítéséért” felel. Mi volt a legnagyobb kultúrsokk, ami itt érte? Miért ezek „élete legjobb évei”? Mit érez Budapest utcáit járva?