Vállalkozás hvg.hu 2013. július. 29. 12:47

Csányi után újabb OTP-s adott el a bank részvényeiből

Az OTP Bank újabb vezető tisztségviselője adott el saját bankpapírjaiból – közölte a társaság a Budapesti Értéktőzsdén. A hírre esett az OTP árfolyama és a BUX is.

Fülöp Máté

Braun Péter, az OTP Bank Nyrt. külső igazgatósági tagja, illetve volt vezérigazgató-helyettese július 26-án, múlt pénteken 200 ezer darab OTP-részvényt adott el 4555 forintos átlagáron – jelentette be a bank a BÉT honlapján.

Braun "házon belül" intézte az eladást, a megbízást ugyanis az OTP Bank hajtotta végre befektetési szolgáltatóként. A tranzakció értéke az átlagárral számolva 911 millió forint volt. Az igazgatósági tagnak az eladás után még 343 905 OTP-részvénye maradt, ezzel részesedése 0,12 százalékra csökkent.

Az újabb eladás a Portfolio.hu beszámolója szerint felerősítette a piaci szereplők aggodalmait, így az OTP árfolyama délelőtt több mint 3 százalékot zuhant, és esett a BUX is.

A magyar bankvilág legismertebb embere, Csányi Sándor, az OTP Bank Nyrt. elnök-vezérigazgatója másfél hete közel 7,8 milliárdnyi OTP-részvénytől szabadult meg, ennek zöme a bankvezér érdekeltségi körébe tartozó Bonitás 2002 Zrt. tulajdona volt, de Csányi 342 ezernyi saját tulajdonú részvényt is eladott. 

Később a Bonitás 2002 Zrt. további 650 ezer darab OTP-részvényt értékesített, ezzel pedig a cég tulajdonában 500 ezer darabnyi részvény maradt – ez 0,18 százalékos tulajdonrészt jelent. Csányi Sándor személyesen további 10 ezer darab részvénnyel rendelkezik, ami elhanyagolható tulajdoni hányadot jelent.

A bankvezér egy múlt heti, szűk körű sajtótájékoztatón azzal magyarázta eladásait, hogy 50 milliárd forintot készül befektetni egy agrárüzletbe. Arról is beszélt, hogy nem mond le, és fog még OTP-részvényt venni.

hvg360 Lenthár Balázs 2025. május. 10. 20:00

XIV. Leó pápa a felvett nevével is üzen a világnak - de miről voltak híresek az elődei?

Prevost bíboros a XIV. Leó nevet választotta, ezzel pedig egyben utalást is tett arra, hogy mely elődeinek szellemében kívánja kormányozni a katolikus egyházat. A Leó pápák története meglehetősen vegyes, volt köztük nagy egyházreformer pápa, mások a szociális érzékenységükkel tüntettek, de olyan is akadt, aki végérvényes szakadást idézett elő a keresztény közösségben. Volt, aki a hívek harcos védelmével írta be magát a pápaság történetébe, akadt, aki korát meghaladó nézeteket vallott, de olyan is, aki évszázadokkal pörgette volna vissza az idő kerekét, ha teheti, mások pedig ügyesen játszották a hatalmasok játékát egy olyan korban, amikor az egyház feje nem csak spirituális vezető, de világi hatalommal rendelkező uralkodó is volt.