Eladná a felszámoló a Zalai Baromfifeldolgozó pacsai üzemét
Nyilvános pályázati felhívásban első alkalommal meghirdette a Zalai Baromfifeldolgozó Kft. felszámolója a feldolgozó értékesítését - olvasható a Cégközlöny pénteki felhívásában.
A 22 550 négyzetméter alapterületű ingatlanon 4 800 négyzetméter alapterületű baromfivágó és -feldolgozó üzem található. Az üzem vágókapacitása évi 800 ezer pulyka és 3,5 millió brojlercsirke feldolgozását teszi lehetővé. A tulajdoni lapon álló bejegyzés szerint a hitelező bank az ingatlanon mintegy 2,5 milliárd forint jelzálogra jogosult.
A Zalai Hírlap internetes oldalán pénteken azt írta, hogy a felszámoló a baromfivágó és -feldolgozó üzememet a szükséges technológiával és a hozzá tartozó 8 ezer négyzetméteres ingatlannal kizárólag egyben kívánja értékesíteni. Somogyi Ferenc felszámolóbiztos a lappal közölte: a komplett feldolgozó és az ingatlan nettó irányárát 720 millió forintban határozta meg. Magánszemély részére történő értékesítés esetén a nettó irányárat forgalmi adó is terheli.
A baromfifeldolgozóra a közzétételtől számított 15 napon belül lehet pályázni, a pályázatok bontására pedig a határidő lejárta után 8 napon belül, közjegyző jelenlétében kerül sor - írta internetes oldalán a Zalai Hírlap. A MTI korábbi információ szerint a Zalai Baromfifeldolgozó Kft. felszámolását május 30-án rendelte el jogerősen a bíróság, az eljárás lebonyolításával a TM-Line Zrt.-t bízták meg.
A Zalai Baromfifeldolgozó Kft. 1,5 milliárd forintos beruházással megvalósított, a térség legnagyobb foglalkoztatójának számító pacsai üzem indulásakor 397 millió forint telephely-fejlesztési, valamint 224 millió forint foglalkoztatási támogatást nyert állami és európai uniós forrásból. Másfél éves története során volt olyan időszak, amikor 173 dolgozót foglalkoztatott a társaság.
A korszerű gépekkel felszerelt csarnokban magasabb árfekvésű, jó minőségű terméket gyártottak, azonban az üzem önállóan nem volt képes piacot kiépíteni és versenyképes maradni, mivel hasonló feldolgozókból túlkínálat van a térségben. A felszámoló korábbi közlése szerint az vezetett a cég csődjéhez, hogy önálló üzemként kellett megszerveznie a marketinget, a szállítást és fedezni a piacra jutás költségeit, a pacsai üzemben megtermelt viszonylag kevés mennyiséggel azonban ezt nem tudták gazdaságosan megoldani. Egy nagyobb feldolgozó részeként viszont jól működhet az üzem.
Tordai Csaba, a cég utolsó ügyvezetője az MTI-t korábban arról tájékoztatta, hogy a hitelező banknak csaknem 1,2 milliárd forinttal tartozik a társaság. Somogyi Ferenc felszámolóbiztos korábban az MTI-nek jelezte, hogy a banki tartozáson felül az államtól igénybe vett támogatásokat is vissza kell fizetni, mivel a cég nem teljesítette kétéves foglalkozatási kötelezettségét.