2013. július. 12. 16:59 MTI Utolsó frissítés: 2013. július. 12. 16:58 Vállalkozás

Lenyeli a Díjbeszedőt a Magyar Posta és az FHB

Stratégiai együttműködést kötött az FHB Jelzálogbank és a Magyar Posta, ennek keretében a két fél irányítása alá kerül a Díjbeszedő Holding (DBH), továbbá az FHB részesedést szerez a Magyar Posta Befektetési Zrt.-ben - derül ki a Magyar Posta pénteki közleményéből.

A Díjbeszedő Holdinghoz tartozik egyebek közt az elektronikus számlázási és díjfizetési rendszert üzemeltető Díjnet Zrt. A rendszerhez számos közüzemi szolgáltató csatlakozott, amelyeknek ügyfelei az elektronikus díjfizetést választva az interneten egyenlíthetik ki közüzemi számláikat. 

A Magyar Posta közleménye szerint "a társaság számára kiemelt jelentőséggel bír egy olyan piacon való megjelenés, mely a hagyományos csekkalapú díjfizetés alternatíváját jelenti, ezen a piacon pedig a Díjnet Zrt. ma piacvezető". "További kitörési pont a saját jogú befektetési szolgáltatási képesség piacvezető technológiára épülő, költséghatékony és gyors megteremtése, illetve ezek szinergikus hatásainak kihasználása." 

Az üzletrész és részvény adásvételi tranzakciókhoz kapcsolódóan - amelyekkel a DBH az FHB és a Magyar Posta irányítása alá kerül - a felek egyrészt aláírnak egy szindikátusi szerződést, várhatóan július 31-ig. Ez tartalmazza a stratégiai együttműködést, amelynek keretében összehangolják üzleti tevékenységüket a közös irányítású vállalatokra vonatkozóan. 

Másrészt a felek részvénycserével megvalósuló további tulajdonszerzésekben is megállapodnak. Eszerint az FHB 50 százalékos - közvetett - részesedést szerez a jelenleg a Magyar Posta kizárólagos tulajdonában lévő Magyar Posta Befektetési Zrt.-ben. Ez a társaság a postákon szándékozik az ügyfelek részére befektetési szolgáltatási termékeket értékesíteni, illetve ilyen jellegű szolgáltatásokat nyújtani. 

A tranzakció zárása 2013. szeptember 30-ig várható.

hvg360 Fülöp István 2025. január. 22. 15:03

Leáldozhat a Huawei csillaga Európában Trump alatt?

Donald Trump második elnöki ciklusa alatt nem látott szintekre emelkedhet az Egyesült Államok és Kína technológiai háborúja, ami kifejezetten kínosan érintheti a kínai 5G-eszközöket előszeretettel alkalmazó európai távközlési cégeket. Köztük van a 4iG is, a céget arról kérdeztük, hogyan érintheti egy esetleges váltás.