2013. június. 17. 16:27 MTI Utolsó frissítés: 2013. június. 17. 16:23 Vállalkozás

120 hotellel terjeszkedik a Hilton Kínában

Legalább 120 új szálloda nyitását tervezi a Hilton hotelóriás Kínában a következő három-négy év során - idézi a kínai média a vállalat ázsiai, csendes-óceáni térségért felelős vezérigazgatóját.

Martin Rinck a Shanghai Daily napilapnak nyilatkozva számolt be a középtávú kínai terjeszkedést illető tervekről. Rinck úgy fogalmazott: az évtized közepére a Hilton több mint 75 kínai városban kíván jelen lenni, s nemcsak a nagyvárosokban - így Pekingben, Sanghajban vagy Csungkingban -, hanem a kisebb, központoktól távolabb fekvő helyeken is terjeszkedne. 

A kínai erősítés oka elsősorban a középosztálybeli kínaiak számának növekedésével élénkülő belföldi turizmus kiszolgálása, s fókuszba helyezik a pihenőturizmust is. Kína mind fontosabbá válik a Hilton nemzetközi terjeszkedését illetően, jelenleg az összes ázsiai, csendes-óceáni térségbeli bővülés 70 százaléka ide koncentrálódik - mondta el a lapnak a vezérigazgató. 

A vállalat nemrég Pekingben és a délkelet-kínai Sencsenben nyitott irodát, hogy az ottani lakosság kiszolgálását  megkönnyítse. A következő négy-öt évben a jelenlegi 12 ezerről 55 ezerre növelnék a szobák számát az országban, vagyis a teljes ázsiai kontinens szobáinak fele Kínában lenne a középtávú tervek szerint.

A washingtoni székhelyű Boston Consulting Group (BCG) nemzetközi tanácsadó cég szerint - Japánt megelőzve és az Egyesült Államokat követve - Kína már 2013-ra a világ második legnagyobb idegenforgalmi piacává válik, 8 százalékos globális részesedéssel. Az Egyesült Nemzetek Világturisztikai Szervezetének adatai szerint 2025-re az Egyesült Államok és Kína lesz a világ két legnagyobb szállodapiaca, fej-fej mellett, 6,1 millió hotelszobával.

hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 06. 19:30

„Nem tudtam, mi a baj velem” – sok nő számára jött el a megváltás azzal, hogy kiderült, az ADHD nem válogat a nemek között

Bár úgy tűnhet, hirtelen mindenki figyelemzavarral küzd, a nők a valóságban gyakran aluldiagnosztizáltak és -kezeltek, ha ADHD-ról van szó. Ennek rengeteg oka van, az egyik az, hogy esetükben a tünetek radar alatt maradnak, ők pedig csendben szenvednek, és igyekeznek megküzdeni az elvárásokkal, amelyek az iskolában, majd a munkahelyen, illetve családban nehezednek rájuk.