2013. január. 29. 18:06 hvg.hu Utolsó frissítés: 2013. január. 29. 18:03 Vállalkozás

Győzike még mindig szerepel az adóslistán, ahogy a Ganz-cégek és az Electro World is

Az adóhatóság legfrissebb adatai szerint tavaly év végén mintegy 1800 vállalat és csaknem 4 ezer magámszemély "fért fel" a 100, illetve 10 millió forint feletti, legalább 180 napig fennálló adótartozást felhalmozók listájára. A listán szereplők összes tartozása több mint 210 milliárd forint.

A fejléc szövege

Már jó ideje állandó szereplő a listán Gáspár Győző és felesége, Gáspárné Balla Beáta, akiknek 2011 első negyedévében még sikerült leküzdeniük. Továbbra is szerepel a felsorolásban az az üllői Horváth Mónika Zsuzsanna is, aki összesen 3,5 milliárd forint adóhiánnyal és jogkövetkezménnyel vezette a harmadik negyedévben jogerőssé vált, legnagyobb adótartozásokat részletező listát. A negyedik negyedéves magánszemély rekorder, a 817 millió forinttal tartozó Szigetvári István neve viszont nincs a felsorolásban.

Az előző, tavaly októberben közzétett listához képest (amely a harmadik negyedév végi állapotot mutatta) több magánszemély és egyéni vállalkozó szerepel a listán: az akkori mintegy 3700 ezer név után immár közel 3900-an vannak – írja a Napi Gazdaság Online. Közöttük több mint 2700 egyszerű magánszemély. Tőlük és az egyéni vállalkozóktól összesen legalább 3,87 milliárd forint kintlévőségre vár a NAV. 

A felsorolásban szereplő cégek száma is nőtt, a közel 1800 ezer cég az első negyedévi 1500-ról negyedévente hozzávetőleg három havonta 100-as növekedéssel jött össze. A nagy adósok között továbbra is szerepel a tavaly február 14. óta felszámolás alatt lévő Malév Magyar Légiközlekedési Zrt., a májusban szintén felszámolás alá került pécsi Elcoteq Magyarország Elektronikai Kft. is. Az elektronikai cég a luxemburgi anyavállalatának csődje miatt került nehéz helyzetbe, hazánkban 1500 embert foglalkoztatott.

Az egykor szebb napokat látott, jelenleg felszámolás alatt álló Ganz-cégek is felkerültek a listára: a Ganz Sziget Hajó- Daru- és Acélszerkezetgyártó Kft., a Ganz Transelektro Közlekedési Zrt. és a Transelektro Ganz-Röck Kazán-és Erőművi Berendezések Zrt., valamint az elektronikai áruházait korábban sorra bezáró Electro World Magyarország Kft. is. Régóta szerepel a lajstromban az egykori győri csipkefüggönygyár tulajdonosa, a Gardénia Csipkefüggönygyár Nyrt.

Továbbra is szerepel a Herz Szalámigyár Zrt., a Hollóházi Porcelánmanufaktúra Zrt., az Ikarus Holding Zrt., a Hospinvest Egészségügyi Befektetési Zrt., a Bognár Szörp Kft.

hvg360 Rácz Gergő 2025. március. 13. 19:48

A kormány akkor tiltja be, amikor már magától is megdögleni látszik a műhús

Könnyen lehet, hogy végnapjait éli a piaci csodának indult mesterséges húspiac: amíg a műhúsoknál továbbra is várat magára az áttörés, a növényi alapú alternatívát gyártó cégeknél rövid időn belül töredékükre estek a részvényárak. A folyamatnak több oka van, a piaci szereplők ezzel együtt optimisták, és a bátor befektetőknek a mostani szintek akár jó belépési pontot is jelenthetnek, ha épp akad elkölteni való pénzük. Lehet, hogy hazai célpontokat nem találnak, mivel a kormány újonnan bejelentett tervei szerint a teljes szegmenst betiltaná.