Havi tízezreket szed be az állam a dohányboltoktól
Településtípustól függően havi nettó 8 és 20 ezer forint közötti összeget jelölt meg a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium a dohányboltok koncessziós díjaként.
Kiírta a fejlesztési miniszter a nemzeti dohányboltok koncessziós pályázatát. A pályázatokat a Nemzeti Dohánykereskedelmi Nonprofit Zrt.-hez kell benyújtani. Jövő nyártól ugyanis állami monopólium lesz a dohánykereskedelem, és csak erre kijelölt, nemzeti dohányboltnak nevezett üzletekben lehet majd cigarettát vásárolni. A jelenlegi 43 ezer helyett jövőre összesen 6-7 ezer bolt árulhat dohányárut.
Az úgynevezett nemzeti dohányboltokat pályáztatás útján választják ki, az elbírálásánál előnyben részesülnek majd a megváltozott munkaképességűek, a 3 hónapja egybefüggően álláskeresők, illetve akik ilyen személyeket foglalkoztatnak.
A koncessziós pályázati felhívás érdekessége, hogy végre kiderül, mennyit kell majd fizetniük a jövő dohányboltosainak az üzleti engedélyekért, Eszerint a 2000 fő alatti településeken évi nettó 100 ezer, a 2 és 10 ezer fő közötti lakosúaknál évi 160, a 10 ezer fő felettieken évi 200 ezret, Budapesten és a megyeszékhelyeken pedig 240 ezret kell fizetni.