2012. augusztus. 13. 19:39 hvg.hu Utolsó frissítés: 2012. augusztus. 13. 19:38 Vállalkozás

Nemzetközi botránytól tartanak a Duna-parton

Nemzetközi turisztikai botrányt okozhat, hogy nem hosszabbította meg az I. kerületi önkormányzat a hat szállodahajót fogadó kikötő közterület-hasznosítási szerződését a hajók okozta zajra és szemétre hivatkozva − mondta a Napi Gazdaságnak Varga István, a Magyar Kikötő (MK) Zrt. vezérigazgatója.

Az I. kerület nem hosszabbította meg a szállodahajókat fogadó kikötő szerződését, így leállt a teljes működés és 15 fő veszítette el a munkáját − mondta a Napi Gazdaságnak Varga István, az MK vezetője.

Szerinte a kerület által felhozott indokok teljesen megalapozatlanok, a cég ráadásul Varga szerint jelentős beruházásokat hajtott végre, amelyek nagymértékben hozzájárultak a Várkerület turizmusához.

Az MK 2003 óta üzemelteti a szállodahajó-kikötőket a Budavári rakparton. Hat éve a polgármesterrel egy hosszú távú megállapodást is kötött a vállalat, illetve kidolgoztak egy tízéves, 2016-ig szóló üzleti tervet is.

A szerződést Varga szerint végül "csak" tavaly december 31-ig kötötték meg öt évre. Kiderült ugyanis, hogy a kerület legfeljebb egy-két évre "tervezhet előre", ezért a kikötőt üzemeltő cég végül csak két évre kért hosszabbítást, amelyet végül első és másodfokon is elutasítottak.

Így a lap szerint végeredményben egyes szállodahajók valóban "jogtalanul" használták a kikötőket, de a hat kikötőből kettőre azonban még december 31-éig van érvényes engedély. 

hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 23. 14:43

Orbán Viktor vagy Magyar Péter tehet a bombariadókról? Mindkét oldalnak rögtön lett válasza, csak Gulyás Gergelynek nem szóltak

Egy óra sem telt el az első bombariadók óta, és a kormánypárti nyilvánosságban már elkezdték Magyar Péter felelősségét firtatni. Nem sokkal később beszállt a keretezésbe Magyar is, aztán Gulyás Gergely is elmondta a véleményét, amivel nemcsak Magyarral, de Orbán Balázzsal is szembement. A miniszterelnök politikai igazgatója szerint a bombariadó-sorozat őket igazolja, míg az ellenzéki nyilvánosságban többen a kormányt sejtetik a fenyegetések mögött. A valóságban nem tudunk semmi biztosat arról, ki küldte az e-maileket.