2012. április. 25. 10:22 hvg.hu Utolsó frissítés: 2012. április. 25. 16:06 Vállalkozás

Itt az állami Széchenyi alap első befektetése

Az állami forrásokkal gazdálkodó Széchenyi Tőkebefektetési Alap (SZTA) 54 millió forintot fektet a HBF Építőipari Kft.-be, a tőkeemelés révén - amelyről az alap még 2011 végén döntött - az alap 29 százalékos tulajdonossá válik a cégben - közölte a 2011-ben indult SZTA, amelynek ez az első befektetése.

Így döntenek a befektetésekről

A Széchenyi Tőkealap-kezelő Zrt. a magyar állam 100 százalékos tulajdonában álló cég, tulajdonosi jogait a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség gyakorolja. Az alapkezelő feladata az SZTA14 milliárd forintos forrásának eljuttatása a magyar kkv-knak. Az alapkezelő 2015 végéig 120-150 projekt lebonyolítását célozza meg, az alap pedig átlagosan 50 millió forint befektetésével szerez 25 és 35 százalék közötti részesedést a kiválasztott kis és középvállalatokban. A kiválasztási folyamat során az önállóan jelentkező, vagy pályázati tanácsadók ajánlására megkeresett vállalatoknál a hosszú távú üzleti stratégia realitását és annak regionális vagy nemzetgazdasági hozadékait vizsgálták, majd az előszűrés után – a privát szféra szakértőit is magában foglaló – befektetési bizottság minősítette az ügyletet. Kedvező állásfoglalását követte a jogi és pénzügyi átvilágítás, majd az Igazgatóság döntése. Tovább

A kft. az új forrásokat irodai infrastruktúra-fejlesztésre, marketing tevékenységre, mobil egységeinek technikai fejlesztésére, valamint több mint tíz új munkahely teremtésére fordítja majd.

"A Széchenyi Tőkebefektetési Alap által felfedezett HBF Építőipari Kft. megtalálta a gazdasági válságban a kivezető utat. Bebizonyította, hogy életképes üzleti modellel a jelenlegi helyzetben is lehet sikereket elérni az építőiparban, 24 órás gyorsszolgáltatása réspiaci űrt tölt be" - írja közleményében az alap.

A HBF Építőipari Kft. megalakulásától egészen 2006-ig évről évre képes volt megduplázni árbevételét. A 2008 őszén kezdődő építőipari recesszió hatása a vállalatot 2010-ben érte el, a teljes körű szolgáltatás megrendelések visszaesése miatt világos volt, hogy lépeseket kell tenni a vállalatért - tette hozzá a befektetési alap.

Az újonnan megalkotott üzletfejlesztési koncepció első lépéseként 2011-ben a szervezet az építőipar egy speciális területére terjesztette ki tevékenységi körét. Az építőipari karbantartás-gyorsszolgálat piaca a társaság számára komoly kiaknázható lehetőségeket rejtett magában.

„Szinte lehetetlen egyik napról a másikra megbízható kivitelező partnert találni kisebb építőmesteri, illetve gépészeti részfeladatokra. Az ilyen jellegű, azonnali rendelkezésre állást igénylő feladatoktól mindenki ódzkodik, mert nem tudnak megbirkózni a rövid határidőre történő szakképzett erőforrás-menedzsment feladatával.” – idézte a közlemény Katona Zoltánt, a HBF Építőipari Kft. ügyvezetőjét.

„Hitelt felvenni ebben az ágazatban jelenleg szinte lehetetlen, azonban a Széchenyi Tőkebefektetési Alap tőkebefektetése sok szempontból kedvezőbb is számunkra. Hosszabb távon tudunk tervezni, nem kell a cash flowban a törlesztő részletek miatt aggódnunk, illetve a szakértői támogatás is hasznos. Nem csak a tőkejuttatás erejéig viselkednek partnerként, hanem a vállalatirányítás, a stratégiaépítés és a finanszírozás terén is többlet értéket nyújt a közreműködésük” – tette hozzá az ügyvezető a közlemény szerint.

Kult Balla István, Németh Róbert 2024. november. 30. 20:00

„Ez az első olyan lemezanyag, aminek az írása közben józan voltam” – Analog Balaton-interjú

„A leszaromság is abból jöhet, hogy csináljuk, amit szeretünk, és nem kell magunkat megerőltetni” – írja le a nemrég Repedés című albummal jelentkező Analog Balaton a hozzáállásukat a világhoz. Szomorú-e a mai popzene? Milyen volt a tagok – Zsuffa Aba és Vörös Ákos – híres Kinizsi utcai albérlete? Miben más józanul dalokat írni, mint a korábbi gyakorlat? Interjú.