Új lehetőséghez juthatnak a fiatal magyar vállalkozók
Az alapszabály véglegesítésével hivatalosan is szervezetté alakult a G20 Fiatal Vállalkozók Szövetsége (G20 Young Entrepreneurs' Alliance - G20YEA) - közölte a magyar Fiatal Vállalkozók Szövetsége (FIVOSZ) az MTI-vel kedden. A FIVOSZ alapító elnökét a nemzetközi szövetség két bizottságba, a tagságért felelős- és a marketing bizottságába is beválasztották, ami új lehetőségeket jelenthet a fiatal magyar vállalkozóknak a világ legfejlettebb piacain.
A végleges alapszabályról a döntés Újdelhiben január 13-én született meg, s ezen az eseményen az Európai Uniót - egyedüliként - az Európai Fiatal Vállalkozók Szövetségének (YES - Confederation of European Young Entrepreneurs) alelnöke, a FIVOSZ alapító elnöke, Kovács Patrik képviselte.
A G20YEA a G20 országok fiatal vállalkozóit fogja össze, s a kezdeményezést elismerik a G20 kormányok, az ENSZ és egyéb nemzetközi szervezetek. A szövetség stratégiai partnere az Ernst&Young és a McKinsey tanácsadó cég. A G20YEA fő rendezvénye, amelyet idén június 2-5. között Mexikóvárosban rendeznek, a G20 csúcstalálkozó hivatalos társrendezvényeként szerepel. A G20YEA szövetségben a fiatal vállalkozók a világon "a legnagyobb tudástőkét képviselik" - hangsúlyozta a FIVOSZ.
A FIVOSZ alapító elnökét a nemzetközi szövetség két bizottságba, a tagságért felelős- és a marketing bizottságába is beválasztották, ami új lehetőségeket jelenthet a fiatal magyar vállalkozóknak a világ legfejlettebb piacain.
A FIVOSZ 2012-től tagjainak külföldi piaci képviseletét is ellátja, mely a G20 országok mellett, az EU 27 tagállamához és a Global Entrepreneurship Week-et szervező 120 országhoz biztosít kapcsolatokat és hozzáférést. Jelenleg a FIVOSZ juttatta el a tagok termékeinek és szolgáltatásainak listáját a külföldi fiatal vállalkozókhoz, illetve különböző konferenciákon, eseményeken mutatja be őket. A következőkben ezt a most intézményesülő FIVOSZ Nemzetközi Kereskedőház hangolja majd össze.
A FIVOSZ-nak több mint 650 tagja és ezeknek a fiatal vállalkozóknak a cégei összesítve évi 50 milliárd forint bevételt érnek el.
* * * Támogatott hitel vállalkozások számára
A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.