Egy magyar város, ahol 2011-től geotermikus energiával fűtenek
A PannErgy a Budapesti Értéktőzsde hivatalos honlapján tájékoztatta a tőkepiac szereplőit, hogy a hétfőn megtörtént a...
A PannErgy a Budapesti Értéktőzsde hivatalos honlapján tájékoztatta a tőkepiac szereplőit, hogy a hétfőn megtörtént a szentlőrinci geotermikus távfűtési projekt ünnepélyes átadása. A társaság az elmúlt napokban több fázisban sikeresen tesztelte a szentlőrinci geotermikus távfűtési rendszert, így január 1-től Szentlőrinc városa teljes egészében áttérhet a geotermikus energiaellátásra.
Ennek a létesítménynek az átadása kiemelkedő jelentőségű a PannErgy számára, hiszen ez az első távfűtési projektje, amely három éve elhatározott stratégiájának eredményeként megvalósult, és amelyet méretében jóval nagyobbak követnek majd Miskolcon és Gödöllőn.
A fejlesztésnek köszönhetően január 1-től mintegy 900 lakást, valamint a későbbi távhőhálózati bővítések után a város közintézményeit a gázhoz viszonyítva olcsóbb és környezetbarát geotermikus energiával fűtik majd. A fűtésre használt és a helyi hőerőműtől visszaérkező vizet a későbbiek során üvegházak fűtésére is fel lehet használni. Az átállás következtében Szentlőrincen évente mintegy 1,6 ezer tonna széndioxid kibocsátás takarítható meg a korábbi gázalapú távfűtéshez képest, további bővítések következtében ez a mennyiség további ezer tonnával növekedhet.