2009. november. 23. 09:10 hvg.hu Utolsó frissítés: 2009. november. 23. 09:12 Vállalkozás

Németországban dolgozó cégeket ellenőriz az APEH

Eddig nyolcvan olyan vállalkozás került az adóhivatal látókörébe, amelyeket - attól függően, melyik regionális igazgatóság végzi a vizsgálatot - hol megbüntetnek, hol nem a korábban fizetett külföldi járandóság után fizetendő járulék elmaradása miatt- írja a Népszabadság.

A lap az Orlando-GB Kft.-nek a miniszterelnökhöz írt és hirdetésben közzétett nyílt levele kapcsán járta körbe a témát.   A cég ügyvezetője, Gáti Kálmán a Népszabadságnak elmondta: 2008-ig vállalkozói szerződést kötöttek egy bizonyos munkára Németországban. Ott telephelyet nyitottak, és a dolgozóknak különböző jogcímeken kifizetett pénzek után Németországban adóztak, de Magyarországon fizették a járulékot. Az APEH 2008-ban úgy határozott - írja az újság -, hogy a külföldi járandóság személyi alapbér, így járulékköteles.

Koji László, az Építési Vállalkozók Országos Szövetségének (ÉVOSZ) alelnöke közölte: voltak a megoldás felé mutató lépések, mert a Pénzügyminisztérium 2009. január elsejével pontosabban határozta meg azt, hogy mi a járulék alapja, de "az APEH ... továbbra is úgy értelmezi a jogszabályt, ahogy éppen akarja".  Németországban 500 magyar cég dolgozik mintegy nyolcezer munkavállalóval. A vállalkozások mintegy 300 millió értékű munkát végeznek ott, de ennek az összegnek a felét Magyarországon költik el - mondta az Orlando-GB Kft. ügyvezetője a lapnak.

A Népszabadság információja szerint a PM és az APEH megbeszélésein van olyan javaslat, hogy a Németországban dolgoztató cégeknek az elvárt járulékot kelljen megfizetniük, így a járulékfizetés alapja a minimálbér kétszerese lenne.

hvg360 Nemes Nikolett 2024. november. 29. 12:00

„Ezeket nyilvános kivégzésnek neveztük egymás között” – így kergeti felmondásba a dolgozókat egy toxikus munkahely Magyarországon

Hogyan működik, mi mindent tesz egy bántalmazó felettes, és mit okoz ezzel a beosztottjainak? Miért volna fontos külön kezelni a vezetői és a szakmai kompetenciákat, és miként lehet maga a rendszer is bántalmazó, amelyben a szereplők töltik a mindennapjaikat? Edinger Katalin nyolc évig dolgozott egy kiadónál, ahonnan beszámolója szerint azért távozott – többedmagával együtt –, mert a főnöke súlyosan toxikus légkört teremtett. Erről is beszélgettünk vele.