2009. november. 02. 15:00 ecoline.hu Utolsó frissítés: 2009. november. 02. 15:02 Vállalkozás

A vártnál lassabban „szökik” a nyereség - Nincs gáz a Lindénél

A várakozásoknál némileg kisebb mértékű harmadik negyedéves nyereség-visszaesésről számolt be a világ egyik legnagyobb...

A várakozásoknál némileg kisebb mértékű harmadik negyedéves nyereség-visszaesésről számolt be a világ egyik legnagyobb iparigáz-gyártójának számító német Linde. A vállalat profitja 169 millió euróra rúgott a harmadik az előző három hónapban, ami 4,5 százalékkal marad el az egy esztendővel korábbitól, de magasabb a Bloomberg 156,5 milliós piaci konszenzusánál. A müncheni székhelyű társaság mai gyorsjelentésből az is kiderült, hogy a bevételek ugyan jelentősen megcsappantak, ennek a csökkenés egy részét sikerült kompenzálni a költségek lefaragásával.

Jó hírek

A vállalat árbevétele az említett időszakban 2,84 milliárd euró volt, ami majd tizedével kevesebb, mint 2008 hasonló időszakában, s 40 millióval elmarad az elemzők várakozásától is. A társaság ugyanakkor komoly költségcsökkentő programot hirdetett az év elején, amellyel a tervek szerint 650-800 millió eurót spórolnának meg a 2009-2012 közötti négy évben. Wolfgang Reitzle vezérigazgató jelezte: az esztendő első kilenc hónapjában a program keretében 3600 munkahelyet szüntettek meg.

A vezérigazgató azt is elmondta, hogy a második negyedévben megjelenő kedvező tendenciák az elmúlt három hónapban is folytatódtak, így a Linde vezetése optimistán tekint a jövőbe. Ritze megerősítette a társaság 2009-es eredményvárakozásait, s jelezte: jövőre minden bizonnyal már a forgalom és a nyereség is emelkedni fog az iparigáz-szektorban.

A piac kedvezően fogadta a híreket: a Linde papírok az eső piacon is 1,6 százalékkal erősödtek.

hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.