2009. augusztus. 04. 16:06 ecoline.hu Utolsó frissítés: 2009. augusztus. 04. 16:10 Vállalkozás

Saját palackba töltené kóláját a Pepsi - 7,8 milliárd dollárt ér ez nekik

Újabb ajánlatot tett a termékeit palackozó két vállalatra Pepsi Bottlingre...

Újabb ajánlatot tett a termékeit palackozó két vállalatra Pepsi Bottlingre és a PepsiAmericasra a világ második legnagyobb üdítőital-gyártójának számító Pepsi. A Bloomberg meg nem nevezett forrása szerint az amerikai társaság a két cégért összesen 7,8 milliárd dollárt fizetne. A Pepsi áprilisban egyszer már megpróbálta megszerezni a két vállalatot, az akkori összesen hat milliárdos ajánlatot azonban a cégek vezetői elutasították.

A Pepsi Bottlingért papíronként 36,5, míg a PepsiAmericasért részvényenként 28,5 dollárt kínált az üdítőital-gyártó. A vételár egyik felét készpénzben másik felét Pepsi részvényekkel egyenlítené ki a társaság.

A Bloomberg szerint az akvizíciók eredményeként a társaság az Észak-Amerikában értékesített termékeinek 80 százalékát saját maga csomagolná, s egyszerűbbé válnának a tárgyalások a legfontosabb értékesítési partnerekkel is. A cég éves szinten több 100 millió dollárt spórolhat meg, a két csomagoló bekebelezésével, igaz, hogy pontosan mennyit arról eltérő adatok láttak napvilágot. A Pepsi korábban legalább 200 millió dolláros szinergiahatásról beszélt, míg a Pepsi Bottling vezetése szerint akár 850 millió dollárral is csökkenhetnek a költségek.

Ecoline

hvg360 Lenthár Balázs 2025. február. 18. 18:03

Szűcs Krisztián: Azonnali világhírt reméltünk

Krézi 25 címmel (f)életmű turnéra indul Szűcs Krisztián, a Heaven Street Seven egykori frontembere, merthogy idén 25 éves a Hol van az a krézi srác című dal, ami a HS7 és egyben Szűcs legismertebb szerzeménye is. Ugyanakkor a turné nem a régi heveny-számok felmelegítéséről szól kizárólag, a szólóban írt daloktól kezdve a Budapest Báron át a Szálinger Balázzsal közös Szücsinger produkció is helyet kap a koncerteken.