2009. július. 28. 15:10 ecoline.hu Utolsó frissítés: 2009. július. 28. 15:06 Vállalkozás

Milliárdnyi kis zöldet penget ki a Nagy Kék

A világ elsőszámú számítógépes szolgáltatója a...

A világ elsőszámú számítógépes szolgáltatója a részvényenként 50 dolláros vételárat készpénzben fizeti ki. (Az SPSS részvényeivel való kereskedést hétfőn 35,1 dollárnál függesztették fel a Nasdaqon.)

A szoftver-üzletágban a profitráta több mint kétszer akkora, mint a szolgáltatások területén – emelik ki az elemzők az év második felében véglegessé váló ügylet kapcsán. Az IBM, amely az idén „agresszív” akvizíció-sorozatot tervez, júliusban a 2009-es profittervet részvényenkénti 9,20 dollárról 9,70 dollárra emelte.

Ecoline

hvg360 Gyükeri Mercédesz 2025. április. 18. 19:30

A sós vízbe pottyant disznótól az ünnepi asztalig: hogyan lett a húsvét főszereplője a sonka?

A kínaiak úgy tartják: a sonkát is ők találták fel. Egy dolgot azonban elrontottak: nem volt hozzá ünnepük. Nem mintha a sonkának a nyugati világban bármi köze lenne bármilyen ünnephez, ma mégis ez a húsvéti asztal főszereplője. Miért alakult ez így, és hogyan születtek meg a világ legjobb sonkái? Kis sódartörténet húsvét előtt, főzési jó tanácsokkal.