2009. február. 23. 08:30 ecoline.hu Utolsó frissítés: 2009. február. 23. 08:29 Vállalkozás

Mit szólna Walter P. Chrysler? Eltűnhet élete műve

A GM és a Ford az utóbbi két évtizedben jelentős átszervezéseket hajtott...

A GM és a Ford az utóbbi két évtizedben jelentős átszervezéseket hajtott végre, amelyeket a jelenlegi recesszió csak még sürgetőbbé tett. A Chrysler ezzel szemben az elmúlt 22 évben a túlélés helyett folyamatosan arra készült, hogy a legkedvezőbb formába hozza magát egy esetleges vevő számára.

Az 1925-ben Walter P. Chrysler által alapított gyárnak van a legnagyobb esélye arra, hogy a jelenlegi gazdasági válságban alulmaradjon - írta az újság elemzője.

A Chryslert szövetségi garanciát élvező hitelekkel mentették meg a csődtől az 1980-es évek elején. A cég megerősödni látszott, 1987-ben 2 milliárd dollárért felfalta az American Motors Corp. vállalatot. Az 1990-es évek elején termelési együttműködést kötött a francia Renault-val. A teherautó őrületnek köszönhetően sikeressé vált Chrysler 1998-ban összeolvadt a német Daimler-Benz AG-vel, házasságuk azonban 2007-ben véget ért, a Daimler-Chrysler AG felbomlott.

A The Washington Post elemzése szerint a Chrysler gyárai azonban valószínűleg nem fognak eltűnni, a cég részben vagy egészben tovább él majd egy másik autógyárba olvasztva.

A szerző figyelmeztet: annak ellenére, hogy a detroiti hármak közül eddig egyedül a Ford nem folyamodott szövetségi hitelért, ha a lakossági hitelpiac még sokáig fagyott állapotban marad, és a munkanélküliség emelkedni fog, akkor ez a vállalat is ilyen lépésre kényszerülhet. Így Obamának, ha rendbe akarja tenni az amerikai autóipart, mindenekelőtt fel kell szabadítania a fogyasztói hitelpiacot, és vissza kell szorítania a munkanélküliséget - olvasható a cikkben.

MTI

hvg360 Matalin Dóra 2025. március. 30. 19:30

Gyötrődnek a kiskamaszokat nevelő szülők, de kicsit túl hamar feladják

Képben kell lenni, különben az internet lesz a gyerekünk felvilágosítója, szülőként igenis referenciapontnak kell maradni számukra – mondja Szél Dávid pszichológus, aki a Kamaszok című Netflix-sorozat óriási visszhangja kapcsán beszélt az influenszerek hatásáról a gyerekekre. Hogyan terjed az internetes nőgyűlölet, és miért fontos, hogy egy apuka megszeresse a Ninjagót? Mit tegyünk, ha elzárkózik a gyerek? Hogyan reagálják le eltérően a fiúk és a lányok a neten felszedett öngyűlöletet?