2012. november. 12. 21:57 MTI Utolsó frissítés: 2012. november. 12. 22:15 Karrier

Ezt a szakmát tanulja ki, ha Angliába települne!

A hegesztők fizetése nőtt a legjobban Nagy-Britanniában, és viszonylag jól jártak még az egészségügyi és szociális szolgáltatást végző dolgozók is. Üzleti tanácsadónak azonban ne menjen ön, mert nekik még nominálisan is csökkent a fizetésük odakint.

A hegesztőmunkások fizetése nőtt a legjobban az utóbbi hat évben Nagy-Britanniában: 22,2 százalékkal lett magasabb a bérük, ami csaknem kétszeres ütem az országos átlaghoz mérten.

Az infláció ugyanakkor "megette" a javát, reálértékben még a hegesztők fizetése is alig nőtt, mivel a drágulás 19,3 százalékos volt 2006 óta, azaz csak az e fölötti rész vehető tényleges jövedelemnövekedésnek. A brit átlagfizetések átlagosan 11,4 százalékkal nőttek az utóbbi hat évben, azaz reálértékben számottevően csökkentek.

Az adatot a Daily Mail című brit lap tette közzé a Randstad munkaerő-közvetítő cég tanulmánya alapján.

Szerényen, de szintén emelkedett az egészségügyi, a szociális szolgáltatások, továbbá a pénzintézetek menedzsereinek reálbére. Nominálisan 21,1-22 százalékkal kapnak jelenleg több pénzt, mint hat éve.

A legrosszabbul az üzleti tanácsadók jártak, nekik 5,8 százalékkal csökkent a nominálbérük, reálértékben pedig 25,1 százalékos veszteség érte őket. A könyvelők sem örülhetnek, nekik egyetlen százalékkal nőtt hat év alatt a jövedelmük, a biztosítási üzletkötőké pedig 0,4 százalékkal. 

Az állami és a magánszektor összevetésében a közalkalmazottak jártak jobban: 15,9 százalékkal nőtt átlagosan a fizetésük, míg a privátszférában az emelkedés 10,2 százalékos.

A nagyvállalatok vezetőinek fizetése ugyanakkor szintén nagyon visszafogottan emelkedett. A 61 ezer vezető átlagosan mindössze 1,3 százalékkal kap magasabb fizetést most, mint 2006-ban. A Daily Mail megjegyzi azonban, hogy béren kívüli juttatásaik - különféle részvények, bónuszok - nőttek.

hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 23. 14:43

Orbán Viktor vagy Magyar Péter tehet a bombariadókról? Mindkét oldalnak rögtön lett válasza, csak Gulyás Gergelynek nem szóltak

Egy óra sem telt el az első bombariadók óta, és a kormánypárti nyilvánosságban már elkezdték Magyar Péter felelősségét firtatni. Nem sokkal később beszállt a keretezésbe Magyar is, aztán Gulyás Gergely is elmondta a véleményét, amivel nemcsak Magyarral, de Orbán Balázzsal is szembement. A miniszterelnök politikai igazgatója szerint a bombariadó-sorozat őket igazolja, míg az ellenzéki nyilvánosságban többen a kormányt sejtetik a fenyegetések mögött. A valóságban nem tudunk semmi biztosat arról, ki küldte az e-maileket.