2012. október. 02. 15:23 MTI Utolsó frissítés: 2012. október. 02. 15:17 Karrier

Családbarát munkahely pályázat: kétmillió a tét

Újra meghirdette a Családbarát munkahely pályázatot az Emberi Erőforrások Minisztériumának szociális, család- és ifjúsági ügyekért felelős államtitkársága - jelentette be Fülöp Attila, a tárca helyettes államtitkára kedden Budapesten egy sajtótájékoztatón.

A kedden indult második pályázat kerete 23 millió forint, egy nyertes legfeljebb 2 millió forinthoz juthat. Az új pályázaton olyan családbarát programokkal lehet indulni, amelyek elősegítik a munka és magánélet összeegyeztetését, a családi, magánéleti és munkahelyi kötelezettségek összehangolását. A pályázók három - kis-, közepes és nagyvállalati -kategóriában, illetve költségvetési intézményként indulhatnak.

Magyarországon nincsenek olyan családbarát munkahelyi gyakorlatok, amelyeket mások is átvehetnének - vázolta a körülményeket a Nemzetgazdasági Minisztériumot képviselve Szalai Piroska, a nők munkaerő-piaci helyzetéért felelős miniszteri biztosa. Rámutatott: a munkahely és a család összhangját biztosító munkahelyhez a munkavállalók sokkal lojálisabbak.

A miniszteri biztos arról is szólt, hogy az állam megosztja a családbarát munkahellyel a költségeket: a 25 év alatti és az 55 év feletti munkavállalókat alkalmazók adókedvezményben részesülnek.

A tavalyi egyik nyertes XVI. kerületi önkormányzat alpolgármestere, Kovács Raymund példaként említette azt, hogy a gyermekes dolgozók - iskolaidőben - elsőbbséget élveznek a szabadság kiadásánál. Nyáron pedig az önkormányzati alkalmazottak gyerekeire - két hétig - pedagógus felügyel, és foglalkozásokat tart nekik. Egy gyerek költsége heti 3 ezer forint volt.

A pályázat nyertesei ezúttal is jogosulttá válnak - egy évig - a „Családbarát munkahely” cím használatára is, a támogatási szerződésben meghatározott feltételek szerint. Ez a cégnek előnyös marketinggel párosul.

A pályázatok benyújtásának határideje november 5.

hvg360 Rácz Gergő 2025. március. 13. 19:48

A kormány akkor tiltja be, amikor már magától is megdögleni látszik a műhús

Könnyen lehet, hogy végnapjait éli a piaci csodának indult mesterséges húspiac: amíg a műhúsoknál továbbra is várat magára az áttörés, a növényi alapú alternatívát gyártó cégeknél rövid időn belül töredékükre estek a részvényárak. A folyamatnak több oka van, a piaci szereplők ezzel együtt optimisták, és a bátor befektetőknek a mostani szintek akár jó belépési pontot is jelenthetnek, ha épp akad elkölteni való pénzük. Lehet, hogy hazai célpontokat nem találnak, mivel a kormány újonnan bejelentett tervei szerint a teljes szegmenst betiltaná.