2012. augusztus. 24. 15:08 MTI Utolsó frissítés: 2012. augusztus. 24. 15:07 Karrier

Melyik külföldi országban szolgál a legtöbb magyar katona?

Összesen mintegy 850 magyar katona teljesít szolgálatot valamelyik külföldi misszióban; a legtöbben Afganisztánban, Koszóvóban és Bosznia-Hercegovinában állomásoznak - közölte pénteken a Honvédelmi Minisztérium (HM).

A szaktárca ismertetése szerint az afganisztáni NATO-műveletekben összesen megközelítőleg 340 magyar katona vesz részt; közülük körülbelül 180 fő dolgozik a Tartományi Újjáépítő Csoportban (PRT), több mint 50-en a Magyar-amerikai Műveleti Tanácsadó és Összekötő Csoportban (OMLT) és szintén 50-en pedig egyéni beosztásokban teljesítenek szolgálatot. További mintegy 60 katona dolgozik a közép-ázsiai országban még egyebek mellett a Légi Kiképzés-támogató Csoportnál, a Légi Tanácsadó Csoportnál, a Különleges Műveleti Csoportnál és a Nemzeti Támogató Elemnél.

A honvédség második legnagyobb kontingense a koszóvói, amelyben közel 200 magyar katona vesz részt, míg Bosznia-Hercegovinában több mint 160-an teljesítenek szolgálatot - fűzték hozzá. A HM közlése szerint néhány katonájuk Kongóban, Ugandában és Grúziában is dolgozik, mint tanácsadó, kiképző és megfigyelő, de az ő összesített létszámuk alig több mint 10 fő. Magyar katonák vannak még Nyugat-Szaharában (7 fő), Libanonban (4 fő) és Cipruson (80 fő), valamint a Sínai-félszigeten (26 katona és 16 rendőr).   

Magyarország és a Magyar Honvédség (MH) a jövőben új módon vállal új szerepet az afganisztáni NATO-műveletekben - ismertette a kormány döntését a honvédelmi miniszter csütörtökön, Budapesten. Hende Csaba elmondta, az MH 2013 márciusában kivonja tartományi újjáépítési csoport-kontingensét Baghlan tartományból, valamint ezzel egy időben befejezi a tartományi fejlesztési tevékenységét is, ugyanakkor a NATO felkérésre idén október 1-jétől 6 hónapon keresztül a Magyar Honvédség látja el 230 katonával a kabuli nemzetközi repülőtér katonai védelmét.

hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 06. 19:30

„Nem tudtam, mi a baj velem” – sok nő számára jött el a megváltás azzal, hogy kiderült, az ADHD nem válogat a nemek között

Bár úgy tűnhet, hirtelen mindenki figyelemzavarral küzd, a nők a valóságban gyakran aluldiagnosztizáltak és -kezeltek, ha ADHD-ról van szó. Ennek rengeteg oka van, az egyik az, hogy esetükben a tünetek radar alatt maradnak, ők pedig csendben szenvednek, és igyekeznek megküzdeni az elvárásokkal, amelyek az iskolában, majd a munkahelyen, illetve családban nehezednek rájuk.