2011. január. 25. 14:11 MTI Utolsó frissítés: 2011. január. 25. 14:11 Karrier

Az angol bankárok felének megugrott a prémiuma

A brit és az amerikai bankárok fele nagyobb prémiumot kapott tavaly, mint az előző évben a gyenge teljesítmény ellenére - derítette ki a brit Efinancialcareers pénzügyi állásportál.

Nagy-Britanniában a bankárok 49 százaléka kapott több prémiumot, és mindössze 25 százaléknál volt csökkenés. Tavaly átlagosan 5 százalékkal nőtt a rendkívüli javadalmazás összege, ami egy vezető bankár esetében átszámítva átlagban 27,3 millió forint körül van. Az Egyesült Államokban a megkérdezettek 56 százaléka számolt be a bónuszok emelkedéséről, 19 százalék viszont kevesebbet kapott. Mindennel együtt Amerikában a prémiumok átlagosan 5 százalékkal voltak alacsonyabbak tavaly, mint annakelőtte. A prémiumok tekintetében a legjobb a helyzet Ázsiában, ahol a felmérésben résztvevők 59 százaléka kapott többet, és mindössze 16 százalék kevesebbet.

A bankok rossz megítélése miatt a kormányok igyekszenek megállapodásra jutni a pénzintézetekkel, hogy tanúsítsanak önmérsékletet a bónuszokat illetően - erre törekszik a brit kormány is, egyelőre eredménytelenül -, a bankok viszont azzal érvelnek, hogy ha nem adhatnak versenyképes prémiumot a munkatársaknak, akkor néhány pénzintézet megfontolhatja, hogy tevékenységét olyan országba telepíti, ahol nem szólnak annyira bele a bankok ügyeibe. Az Efinancialcareers szakértői a felmérést januárban készítették 2.511 fő megkérdezése alapján.

hvg360 Serdült Viktória 2024. november. 28. 10:09

Felesleges kényeskedni a függetlenség miatt – a bírókat képviselő OBT elnöke a kormány alkujáról

Két lehetőség volt: vagy nincs pénz, vagy pedig van, de akkor alá kell írni a papírt – így magyarázta a HVG információi szerint egy belső értekezleten Szabó Péter, az Országos Bírói Tanács elnöke, miért ment bele a kormány diktálta megállapodásba. Beszédének több forrásból hozzánk eljutott átirata szerint azt mondta, felesleges kényeskedni a bírói függetlenség miatt.