2010. március. 16. 16:06 hvg.hu Utolsó frissítés: 2010. március. 17. 17:56 Karrier

Akik szexszel keresik meg a tandíjravalót

Tíz év alatt 3 százalékról 25 százalékra nőtt azon egyetemisták száma, akik ismernek a szexiparban dolgozó, tandíjukat ily módon fedező diákokat – írja internetes oldalán a BBC.

A Kingston Egyetem professzora, Ron Roberts a brit egyetemisták szexipari jelenlétéről készített tanulmányában kifejti: a helyzet aggasztó, a megkérdezett több száz felsőoktatásban résztvevő diák 16 százaléka dolgozott - vagy tervezi, hogy dolgozni fog - a szexiparban azért, hogy tanulmányainak költségeit fedezni tudja. Roberts hangsúlyozza, noha az eredmények egyetlen londoni egyetem diákjainak megkérdezésén alapulnak, ez a tendencia szinte az összes nívós felsőoktatási intézménynél megfigyelhető, ahol borsos tandíjat kell fizetni. 

Vonzó kilátások
sxc.hu

Robertson ugyanakkor hozzáteszi: az, hogy a diákok egy része éjszakai bárokban, escort munkával vagy éppen szex-chateléssel (is) tesz szert jövedelemre, nem csak azzal magyarázható, hogy rá vannak szorulva a pénzre, hanem azzal is, hogy megváltozott a társadalom morális értékrendje, az ilyen jellegű munkák ma már nem annyira „kínosak”, mint egy évtizeddel korábban.

Akadnak olyan diákok is, akik egészen extrém módon akarnak pénzhez jutni. 2009 januárjában a sajtó is hosszasan taglalta annak a 22 éves amerikai lánynak a történetét, aki internetes árverésre bocsátotta szüzességét: 2008 őszén meghirdette, hogy eltölt egy éjszakát azzal, aki a legtöbbet ajánlja. A licit 2009 januárjában 750 millió forintnak megfelelő dollárnál járt.

Ennél emlékezetesebb Laura D. esete, ami 2008 februárjában az egész világot sokkolta. Az egyik francia egyetemen tanuló fiatal lány önéletrajzi kötetében őszintén vallott arról, hogy tandíját abból a pénzből fizette, amit szexuális szolgáltatásokért kapott. A kötet megjelenését követően az egyik francia diákszervezet meghökkentő adatokat közölt: 2006-ban 40 ezerre becsülték azoknak az egyetemistáknak a számát, akik prostitúcióból tartották fönn magukat. Hivatalos források ennél jóval kevesebbre, „mindössze” 20 ezer főre becsülték a prostitúcióból élő diákok számát - ekkor körülbelül 2 millió egyetemista tanult Franciaországban.

hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 06. 19:30

„Nem tudtam, mi a baj velem” – sok nő számára jött el a megváltás azzal, hogy kiderült, az ADHD nem válogat a nemek között

Bár úgy tűnhet, hirtelen mindenki figyelemzavarral küzd, a nők a valóságban gyakran aluldiagnosztizáltak és -kezeltek, ha ADHD-ról van szó. Ennek rengeteg oka van, az egyik az, hogy esetükben a tünetek radar alatt maradnak, ők pedig csendben szenvednek, és igyekeznek megküzdeni az elvárásokkal, amelyek az iskolában, majd a munkahelyen, illetve családban nehezednek rájuk.