2009. március. 09. 15:44 MTI Utolsó frissítés: 2009. március. 09. 15:38 Karrier

Nem közeledett tovább a BKV és a szakszervezetek álláspontja

Nem közeledtek tovább az álláspontok a BKV menedzsmentje és a szakszervezetek között a hétfői bértárgyaláson, így továbbra sincs megegyezés a bérek 2009-es emeléséről - közölték a szakszervezetek vezetői.

Nemes Gábor, a sztrájkbizottság szóvivője elmondta: a munkáltató ragaszkodik a múlt pénteken ajánlott 5 százalékos béremeléshez és a szakszervezetek sem kívánnak elmozdulni az általuk követelt 6 százalékról.

Hozzátette, hogy a BKV által kínált megállapodás-csomag formájában nem kívánnak tárgyalni a kollektív szerződésről és egy esetleges létszámleépítésről sem, ezért továbbra is fenntartják a sztrájkfenyegetést.

Gulyás Attila, a Városi Tömegközlekedési Dolgozók Szakszervezeti Szövetségének elnöke a tárgyalások után azt mondta: az 1 százaléknyi különbség a követelés és a munkáltató ajánlata között nagyon kevés, ezért bízik abban, hogy a következő egyeztetésen erről a kérdésről meg tudnak egyezni.

Kiemelte, hogy sem a kollektív szerződésről, sem a létszámleépítésről nem kívánnak most tárgyalni, mert ezek az ügyek "nem időszerűek". Közlése szerint a kollektív szerződésről később mindenképpen beszélni kell, mert az 2009 végén lejár, a leépítésről pedig csak az év közbeni szervezeti átszervezés után van értelme egyeztetéseket folytatni.

A tárgyalásokon részt vett a BKV vezérigazgatója, Kocsis István is. Az egyeztetések csütörtökön folytatódnak.

A legutóbbi, pénteki tárgyalásokon a BKV egy százalékkal megemelte addigi 4 százalékos béremelési ajánlatát, amelyre válaszul a szakszervezetek egy százalékkal, 6 százalékra csökkentették követelésüket.

hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 06. 13:28

1945 után először ismét szélsőjobboldali vezetője lehet Ausztriának, Herbert Kickl a kormányalakításról tárgyalhat

Az osztrák Szabadságpárt vezetője kapott felkérést a kormányalakításra a köztársasági elnöktől, miután összeomlottak a koalíciós tárgyalások a jobbközép és a szociáldemokraták között Ausztriában. A jobbközép lecserélte a vezetőjét, az új hajlandó kormányalakításról tárgyalni a választáson győztes szélsőjobboldali párttal, az FPÖ-vel. A szélsőjobbnak az ölébe hullhat a hatalom, mert a politikai elit nem tudott túllépni a saját árnyékán. Váratlan külpolitikai győzelem ez Orbán Viktornak és Vlagyimir Putyinnak. Németországnak vészjelzés az osztrák belpolitikai fordulat.