Álommunka a világ végén: mivel jár?
A világ legjobb állása: napfény, tengerpart, 22 millió forintos fizetés - így adtunk hírt év elején az Ausztráliában meghirdetett álommunkáról. Ennek apropóján utánanéztünk, vajon megéri-e egyéb esetekben is kivándorolni a kenguruk földjére, vagy a globalizálódás ellenére még mindig túl nagy a távolság.
Több mint 35 ezren jelentkeztek a világ legjobb állására: egy ausztrál szigetet kell népszerűsítenie a szerencsés munkavállalónak. A csábító ajánlat szerint a kiválasztott fél évig nyaralhat a Nagy-korallzátonynál fekvő Hamilton-szigeten 150 ezer ausztrál dolláros (22 millió forint) fizetésért, és az úszáson, sütkérezésen kívül csupán annyi lesz a dolga, hogy kedvet csináljon a sziget felkeresésére, képekkel illusztrált blogjával. A rendhagyó kezdeményezés egy több mint másfélmillió ausztrál dollárba (258 millió forint) kerülő, átfogó idegenforgalmi kampány része, amellyel az északkeleti Queensland állam turisztikai vonzerejét kívánják reklámozni.
© sxc.hu |
Legjobb eséllyel a mérnökök (építész, informatikus, vegyész, villamosmérnök) és a különféle doktorok (fogorvos, szájsebész, csontkovács), nővérek pályázhatnak állásra (bár külföldi honfitársaink beszámolói alapján az egészségügy protekcionizmusa miatt szándékosan magasra rakják a mércét a külföldiek számára). A szakképzettek is megtalálhatják a számításukat, hiszen óriási igény mutatkozik fodrászokra, szakácsokra, cukrászokra, asztalosokra, pékekre, hentesekre, hegesztőkre, géplakatosokra, valamint villany-, gáz-, autó- és csatornaszerelőkre. Tovább növeli a kontinensre való jutás esélyét, ha a bevándorlónak sikerül egy olyan helyi céget találnia, amelyik - látva képzettségét és munkatapasztalatát - kihívja magához, vagyis kinti szóhasználattal élve szponzorálni tudja őt.
Tartalmi partnerünk a HR Portál. A cikk teljes szövegét itt olvashatja.