Megéri fogyatékosokat foglalkoztatni - állítja egy tanulmány
Hogyan valósul meg a Támogatott Foglalkoztatás (TF)? Megtérül-e a befektetés, amelyet a fogyatékos emberek munkahelyi elhelyezkedését segítő programba ölnek? Többek között ezekre a kérdésekre válaszoltak szakértők a Salva Vita Alapítvány sajtótájékoztatóján.
„Fogyatékos vagyok. Dolgozni akarok” |
Mely munkakörökben lehet alkal-mazni fogyatékos munkavállalót? Be tudnak-e illeszkedni a munkahelyi közegbe a látás-, hallás- vagy mozgássérültek, az értelmi fogyatékosok? Cikkünket itt olvashatja. |
A Salva Vita Alapítvány és a brit székhelyű Lodestar tanácsadó szervezet Befektetés Társadalmi Megtérülése elnevezésű jelentéséből (SROI - Social Return on Investment) kiderül, hogy az értelmi sérültek elhelyezkedését és életvitelét segítő szervezet munkája pénzügyileg is jövedelmező. Minden forint, amit a vizsgált időszakban (2006. január-december) támogatott foglalkoztatásra költöttek, az elkövetkező 5 év során 4,77 ft megtérülést eredményez helyi vagy országo szinten - ismertette a vizsgálat eredményét Karl Leathem, a Lodestar szervezet munkatársa.
Az SROI elsősorban szociális célú szervezetek vagy projektek társadalmi értékének mérésére alkalmazható, emellett a szervezetek gazdasági teljesítménye is kimutatható.
Az értelmi sérült emberek támogatása, a fogyatékos munkavállalók alkalmazása, a cégek társadalmi felelősségvállalása (CSI) egyre elterjedtebb a hazai cégek körében. A munkaadók, kollégák véleménye, hozzáállása egyből megváltozik, ha fogyatékos dolgozó kerül a csapatba. Sokkal nyitottabbak lesznek, megértőbbek, segítőkészebbek - összegezte a munkaadók véleményét korábbi beszélgetésünk alkalmával Csányi Zsuzsa, a Salva Vita Alapítvány munkatársa.
Karrier
László Éva Lilla
2007. november. 12. 13:05