2005. december. 13. 12:47 MTI Utolsó frissítés: 2005. december. 13. 12:49 Karrier

Elhelyezkedési esélyteremtő uniós program Szabolcsban

A munkanélküliség megelőzése és kezelése elnevezésű országos programba közel 1500 Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei munkanélküli kapcsolódott be az idén – mondta Gönczi András, a térségi munkaügyi központ új igazgatója.

Az Európai Unió Szociális Alapja által támogatott, több mint három éves program összes költsége megközelíti a 30 milliárd forintot, ebből az uniós támogatás 22,351 milliárd forint . Szabolcs megye 2007. december 31-ig 2,69 milliárd forintot használhat fel 2278 állástalan ember elhelyezkedési esélyteremtésére.

A nyírségi program vezetője, Rusin József, a régió munkaügyi központjának igazgatóhelyettese elmondta, hogy az első teljes évben 1467 munkanélkülit vontak be a programba, s közülük 282-en roma származásúak, 71-en megváltozott munkaképességűek.

Eddig munkagyakorlat szerző támogatással 559 munkavállalót helyeztek el, 120 millió forint összegű bérköltség felhasználásával. Vállalkozóvá válást 28 esetben segítettek, közel 7 millió forint tőkével támogatva a cégalapítást. A legtöbben képzésen vettek részt, jelenleg 943-an tanulnak 40 szakképesítést adó tanfolyamon, valamint felzárkóztató oktatást is szerveztek az alapfokú tanulmányok befejezésére.

Rusin József tájékoztatása szerint a képzést 16 oktató szervezet végzi, 100 millió forint költségből. Az érintettek például faipari, baromfi-feldolgozó, szociális gondozó és ápoló, kőműves, asztalos, ács- és állványozó, nehézgépkezelő, környezetvédelmi, gyógypedagógiai asszisztensi, illetve logisztikai ügyintézői szakmát sajátíthatnak el, s természetesen idegen nyelvi képzés is folyik.

Jövőre, illetve 2007-ben további 811 szabolcsi munkanélkülinek szeretnének esélyt adni az elhelyezkedésre a programmal. A megyei munkaügyi központ célja, hogy az érintett 2278 ember közül legalább 1822 sikeresen fejezze be a programot, és tartósan munkát találjon megélhetéséhez.

hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 06. 19:30

„Nem tudtam, mi a baj velem” – sok nő számára jött el a megváltás azzal, hogy kiderült, az ADHD nem válogat a nemek között

Bár úgy tűnhet, hirtelen mindenki figyelemzavarral küzd, a nők a valóságban gyakran aluldiagnosztizáltak és -kezeltek, ha ADHD-ról van szó. Ennek rengeteg oka van, az egyik az, hogy esetükben a tünetek radar alatt maradnak, ők pedig csendben szenvednek, és igyekeznek megküzdeni az elvárásokkal, amelyek az iskolában, majd a munkahelyen, illetve családban nehezednek rájuk.