2004. december. 07. 12:17 MTI Utolsó frissítés: 2004. december. 07. 12:22 Karrier

Tízszázalékos elbocsátást terveznek a BBC-nél

Tíz százalékkal csökkentik a BBC létszámát a következő két-három évben – jelentette be a brit médiaóriás vezetése. A lépésből 320 millió fontos (113 milliárd forintos) megtakarítást remélnek.

A jelenlegi 28 ezer álláshelyet legalább 2900-zal készülnek csökkenteni, egyes lapjelentések szerint azonban ez a szám akár 6 ezerre is felmehet.
 
A terv keretében - amely a BBC egyes vagyonrészeinek eladását is előirányozza - egyebek között partnert keresnek a BBC kereskedelmi ága, a BBC Worldwide számára, valamint néhány tévé- és rádióműsort Londonból Manchesterbe helyeznének át. A vezetés az átalakításokkal szeretné a BBC-t digitális, többcsatornás televízióvá tenni.
 
A BBC-t főleg az évi 2,8 milliárd fontot hozó általános tévéhasználati adóból tartják fenn, reklámokat nem sugároz. A kormány jelenleg vizsgálja a BBC királyi pátensét, előkészítve annak legközelebbi, 2006-ban esedékes megújítását. Ez az alapokmány rendezi, hogy a tévéadóból mennyi jár a BBC-nek. Az adóból a magáncsatornák is részesülnek kisebb mértékben. A BBC vezetése a hevesebb vitákat szeretné megelőzni a takarékossági tervvel.

Munkatársi vélemények szerint azonban a leépítések "óhatatlanul kikezdik majd a termék minőségét is.”
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 09. 12:00

Trump szóban már Putyin szintjén van, de mégis mit akar Grönlandtól, Kanadától és a Panama-csatornától?

A megválasztott amerikai elnök nem zárja ki, hogy katonai eszközökkel szerezzen meg a három kiszemelt területből kettőt, az USA északi szomszédját pedig gazdasági nyomásgyakorlással kényszerítené az 51. állammá. Donald Trump a harcias megnyilvánulásai alapján annyira veszi komolyan a határvonalakat, mint az Ukrajnát “nácítlanító” Oroszország, bár arra szerencsére kevés az esély, hogy az amerikai hadsereg bármely országot lerohanja. Összeszedtük, miért került a három kiemelt célpont Trump fókuszába.