2004. március. 24. 13:15 Utolsó frissítés: 2004. november. 22. 12:00 Karrier

Munkahelyteremtés: 446 pályázatban folyamodtak 7,2 milliárdos támogatásért

A március közepén zárult központi munkahelyteremtő programra 446 pályázat érkezett, amelyek összesített támogatási igénye meghaladja a 7,2 milliárd forintot – közölte a Foglalkoztatáspolitikai és Munkaügyi Minisztérium (FMM).

Az FMM február elején hirdetett pályázatot munkahelyteremtő beruházásokra, 2 milliárd forintos induló kerettel. A keretet a miniszter a későbbiekben – a körülményeket mérlegelve – megemelheti. A legtöbb pályázatot, 50 darabot Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei vállalkozások, vállalkozók nyújtották be, a legkevesebb, mindössze egy darab Vas megyéből érkezett. Ez utóbbit az FMM azzal magyarázza, hogy a Vas megyei vállalkozások támogatására a Vas Megyei Munkaügyi Központ által korábban meghirdetett munkahelyteremtő pályázati lehetőséget március végéig meghosszabbították.



A munkaügyi központok a pályázatok feldolgozását, értékelését megkezdték, javaslataikat március végéig továbbítják a tárcának, hogy a pályázatok támogatásáról a munkaügyi miniszter a pályázati kiírásban megjelölt határidőig dönthessen. A pályázaton a benyújtás időpontjában még el nem kezdett beruházásaikkal Magyarországon bejegyzett vállalkozások vehettek részt. A vissza nem térítendő támogatás keretében – meghatározott normatívák alapján – az építési jellegű, valamint új gépek, berendezések, technológiák beszerzése, ingatlanok vásárlása során felmerült költségek számolhatók el.



A beruházási támogatás mértéke új munkahelyenként nem munkanélküli személy alkalmazása esetén 0,8 millió, nyilvántartott munkanélküli felvétele esetén 1 millió, hátrányos helyzetű térségben megvalósuló beruházás és egyúttal nyilvántartott munkanélküli felvétele esetén 1,2 millió forint. A támogatás maximuma pályázatonként 80 millió, hátrányos helyzetű térségben, valamint gazdasági, foglalkoztatási szerkezetváltásban érintett térségben történő beruházás esetében 160 millió forint. A 300-nál több embert foglalkoztató új munkahely létrehozása esetén az előző két pontban foglalt összegek további 100-100 millió forinttal növelhetők.



A beruházás keretében elszámolható költségek mértéke régiónként eltérő, a támogatás intenzitása – más állami támogatásokkal együtt – nem haladhatja meg az elszámolható költségek 50 százalékát, kis- és középvállalkozások esetében a 65 százalékát. (MTI)
hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 06. 19:30

„Nem tudtam, mi a baj velem” – sok nő számára jött el a megváltás azzal, hogy kiderült, az ADHD nem válogat a nemek között

Bár úgy tűnhet, hirtelen mindenki figyelemzavarral küzd, a nők a valóságban gyakran aluldiagnosztizáltak és -kezeltek, ha ADHD-ról van szó. Ennek rengeteg oka van, az egyik az, hogy esetükben a tünetek radar alatt maradnak, ők pedig csendben szenvednek, és igyekeznek megküzdeni az elvárásokkal, amelyek az iskolában, majd a munkahelyen, illetve családban nehezednek rájuk.