Az Építési és Közlekedési Minisztérium azt közölte, hogy még nincs döntés a Pázmány Péter Katolikus Egyetem által hátrahagyott épületek hasznosításáról.
Lassan négy éve, hogy az Orbán-kormány a Magyar Rádió emblematikus palotanegyedbeli épületeit „elcserélte” a Pázmány Péter Katolikus Egyetem ingatlanegyüttesére Piliscsabán, de még mindig nem döntötte el, mihez kezd velük – írta a Népszava.
Az egykori egyetemváros épületei többnyire üresen állnak, amióta az egyetem 2020 végén teljesen kiköltözött.
A hátrahagyott piliscsabai épületek kezelését egy 6 milliárdos tőkével alapított alapítványra bízták. A Makovecz Campus Alapítvány fő feladatául
- a humán kutatási lehetőségek fejlesztését,
- egy nemzeti tudáspark, oktató- és képzési központ létrehozását,
- valamint a nemzeti identitástudat és összetartozás erősítését tűzték ki.
Vezetését 5 tagú kuratórium látja el, amelynek elnöke a piliscsabai építkezés egykori ötletadója, Maróth Miklós, Orbán Viktor kormányfő egyik főtanácsadója, miniszterelnöki megbízott.
Az alapítvány hároméves működésének a lap szerint kevés látható nyoma van, két könyv, három kisebb konferencia, legutóbb Kereszténység-Fenomenológia címen. Eddig egy kisebb épületet újítottak fel 250 millió forintért, a héten pedig kiírtak egy tendert egy másik renoválására.
A legtöbb pénzt azonban nem ezek a tevékenységek, hanem a bérek és az egyéb személyi juttatások vitték el. A beszámolók szerint 2022-ben már 388,5 milliót, 2023-ban 632,8 milliót, 2024-ben pedig 557 milliót terveztek erre a célra. A cég alkalmazottainak száma az alapítvány honlapja szerint 45 fő.
Az Építési és Közlekedési Minisztérium azt közölte a lap megkeresésére, hogy még nincs döntés a campus hasznosításáról.